Gorlice. Uciekał przed policją samochodem, a potem pieszo

Gorlice. Uciekał przed policją samochodem, a potem pieszo

Ruszył do ucieczki przed policjantami. Po pościgu ulicami miasta uderzył w radiowóz i drugi samochód. Jednak nawet to go nie zatrzymało…

Wczoraj rano (25 maja) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach patrolowali ulice miasta. Około godziny 7:00 zauważyli srebrne audi, poruszające się niezgodnie z przepisami. Na ulicy Bieckiej próbowali zatrzymać jego kierowcę do kontroli, jednak mężczyzna odjechał.

Funkcjonariusze ruszyli w pościg i na ulicy Chopina wyprzedzili audi i zablokowali mu drogę. Kierujący nawet wtedy się nie zatrzymał. Uderzył w radiowóz i inny znajdujący się na skrzyżowaniu samochód, a co więcej – wysiadł z auta i usiłował uciec pieszo.

Gorliczanin został szybko obezwładniony i trafił do gorlickiej komendy. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Posiadał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który już ponadto wcześniej złamał. Od 22-latka pobrano krew do badań, aby sprawdzić, czy nie był również pod wpływem środków odurzających.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, sprawcy może grozić, za każde z tych przestępstw, kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat – informują gorliccy funkcjonariusze.

Mężczyzna odpowie także za spowodowanie kolizji w ruchu drogowym.

Przypomnijmy, że do niemal identycznej sytuacji doszło ostatnio w Mszanej Dolnej. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

fot. KPP w Gorlicach

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.