Uwaga! Na drogach Sądecczyzny będą utrudnienia

Uwaga! Na drogach Sądecczyzny będą utrudnienia

kolarze

Rozpoczyna się 60. Małopolski Wyścig Górski. Trasa przebiega także przez Sądecczyznę, w związku z tym mieszkańcy naszego regionu muszą liczyć się z utrudnieniami na drogach.

W rywalizacji weźmie udział 30 grup kolarskich z całego świata. Zawodnicy pokonają w sumie niemal 400-kilometrową trasę. Przez powiat nowosądecki przejadą 4 i 5 czerwca.

Na sobotę (4 czerwca) zaplanowano II etap wyścigu. Rozpocznie się on w Niepołomicach, a zakończy w Nowym Targu. W powiecie nowosądeckim kolarze pojawią się w godzinach 15:10-16:40 i przejadą przez miejscowości: Olszana, Czarny Potok, Łącko, Czerniec i Zabrzeż.

Z kolei w niedzielę (5 czerwca) zawodnicy wystartują w Jabłonce, a finiszować będą na Przehybie. Na trasie wyścigu znajdą się: Zabrzeż, Czerniec, Łącko, Czarny Potok, Olszana, Olszanka, Naszacowice, Gołkowice Dolne, Mostki, rynek w Starym Sączu, Moszczenica Wyżna, Przysietnica, Skrudzina, Gaboń i Przehyba. Z utrudnieniami na drogach trzeba będzie się liczyć w godzinach 11:30-14:00.

Jak informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu, rywalizacja będzie się odbywać przy częściowo ograniczonym ruchu. Policjanci będą zamykać poszczególne odcinki na czas przejazdu czołówki, peletonu oraz zawodników ze stratą nie większą niż 15 minut.

– Przypominamy, że uczestnicy wyścigu posiadają pierwszeństwo przejazdu w miejscach nadzorowanych i kierowanych przez policjantów – zaznacza Aneta Izworska.

Szczegółowy program 60. Małopolskiego Wyścigu Górskiego

fot. ilustr. pixabay

Czytaj też: W lasach naszego regionu zielone patrole i dzicy strażnicy