Po starym stadionie Sandecji nie ma już śladu. Wyburzono budynek klubowy [FILM, ZDJĘCIA]

Po starym stadionie Sandecji nie ma już śladu. Wyburzono budynek klubowy [FILM, ZDJĘCIA]

Sandecja, budynek, rozbiórka, 1910

Z krajobrazu Nowego Sącza zniknął budynek klubowy Sandecji. Rozbiórkę rozpoczęto we wtorek. To kolejny krok do powstania nowego stadionu im. Ojca Władysława Augustynka. Zgodnie z zapowiedziami pomieści on 8111 osób. 

W budynku klubowym, który wyburzono, znajdowała się m.in. sala konferencyjna i szatnie. Było to ostatnie wspomnienie po starym obiekcie. Stadion, który powstanie ma kosztować 75 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z kredytu, który miasto wzięło na ten cel. Przetarg na wykonanie inwestycji w trypie ,,zaprojektuj i wybuduj” wygrała Grupa Blackbird. Obiekt miał pomieścić 4 900 osób i kosztować 50 milionów. Finalnie władze Nowego Sącza postanowiły zmienić koncepcję i wybudować stadion na ponad 8 tysięcy miejsc. 25 marca, podpisano aneks do umowy z wykonawcą. Na jego mocy ma powstać obiekt większy, ale i droższy o 25 milionów złotych.

Finalnie stadion będzie w pełni zamknięty. W ramach inwestycji powstaną cztery trybuny, które pomieszczą 8111 osób. Do października br. mają być gotowe dwie z nich. Oświetlenie będzie znajdowało się nie na słupach, jak było wcześniej, a na ,,koronie” obiektu. Podczas podpisywania aneksu prezydent Nowego Sącza zapewnił, że na stadionie będą odbywać się nie tylko mecze Sandecji i wydarzenia lokalne, ale także międzynarodowe.

Czytaj także: Uwaga! Na drogach Sądecczyzny będą utrudnienia

Fot. Iwona Kamieńska 

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama