Uwaga kierowcy! Na celowniku policji będą kopcące samochody

Uwaga kierowcy! Na celowniku policji będą kopcące samochody

Jutro (19 lutego) w całej Polsce policjanci drogówki przeprowadzą działania pod nazwą „SMOG”. Oznacza to, że szczególną uwagę będą zwracać na samochody, które najprawdopodobniej naruszają wymagania ochrony środowiska.

– Nadrzędnym celem działań będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego – informują policjanci z Biura Ruchu Drogowego KGP.

W tym celu będą przeprowadzane badania emisji spalin „podejrzanych” pojazdów. Gdy okaże się, że samochód narusza wymagania ochrony środowiska, policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny niesprawnego auta.

Warto przypomnieć, że smog jest częściowo spowodowany tym, że po polskich drogach porusza się wiele pojazdów, które emitują spaliny o nadmiernej toksyczności. – Pamiętajmy, że poruszając się sprawnymi technicznie pojazdami dbamy o dobrą jakość powietrza – dodają funkcjonariusze.

fot. ilustr. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.