Uwaga kierowcy: jutro "radarowcy" polują! Będzie kaskadowy pomiar prędkości

Jutro (7 września) policjanci ruchu drogowego przeprowadzą na drogach całej Polski kaskadowy pomiar prędkości, polegający na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na często niezbyt długim odcinku drogi.

WSB2020

- Nadrzędnym celem działań będzie egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, ale policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem - uprzedzają służby prasowe Policji.

Z policyjnych statystyk wynika, że zbyt szybka jazda to przyczyna ponad 1/3 wszystkich ofiar śmiertelnych wypadków drogowych oraz że... coraz częściej nie przejmujemy się  zagrożeniem utratą prawa jazdy.

"Od 18 maja 2015 roku w Polsce obowiązuje przepis skutkujący zatrzymaniem prawa jazdy kierującemu, który przekroczył prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Na początku wejścia w życie tej regulacji zauważalne było realne zmniejszenie prędkości pojazdów w Polsce. Co istotne mniej było również zdarzeń drogowych skutkujących obrażeniami ciała bądź śmiercią. Niestety z biegiem lat intensywność oddziaływania przepisu na kierujących znacznie zmalała. Tylko podczas tegorocznych wakacji prawo jazdy z tej przyczyny straciło prawie 10 000 kierujących. Liczba ta jest bardzo niepokojąca ponieważ w porównaniu z wakacjami 2018 roku wzrosła o blisko 100%." - czytamy w policyjnym komunikacie

W jutrzejszej akcji będą wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

"Antypiraci" z sądeckiej drogówki zatrzymali 13 praw jazdy i 27 dowodów rejestracyjnych

Źródło: Biuro Ruchu Drogowego KGP, fot. KWP w Krakowie

PUMA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.