Uwaga kierowcy: jutro „radarowcy” polują! Będzie kaskadowy pomiar prędkości

Uwaga kierowcy: jutro „radarowcy” polują! Będzie kaskadowy pomiar prędkości

Jutro (7 września) policjanci ruchu drogowego przeprowadzą na drogach całej Polski kaskadowy pomiar prędkości, polegający na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na często niezbyt długim odcinku drogi.

Nadrzędnym celem działań będzie egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, ale policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem – uprzedzają służby prasowe Policji.

Z policyjnych statystyk wynika, że zbyt szybka jazda to przyczyna ponad 1/3 wszystkich ofiar śmiertelnych wypadków drogowych oraz że… coraz częściej nie przejmujemy się  zagrożeniem utratą prawa jazdy.

„Od 18 maja 2015 roku w Polsce obowiązuje przepis skutkujący zatrzymaniem prawa jazdy kierującemu, który przekroczył prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Na początku wejścia w życie tej regulacji zauważalne było realne zmniejszenie prędkości pojazdów w Polsce. Co istotne mniej było również zdarzeń drogowych skutkujących obrażeniami ciała bądź śmiercią. Niestety z biegiem lat intensywność oddziaływania przepisu na kierujących znacznie zmalała. Tylko podczas tegorocznych wakacji prawo jazdy z tej przyczyny straciło prawie 10 000 kierujących. Liczba ta jest bardzo niepokojąca ponieważ w porównaniu z wakacjami 2018 roku wzrosła o blisko 100%.” – czytamy w policyjnym komunikacie

W jutrzejszej akcji będą wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

„Antypiraci” z sądeckiej drogówki zatrzymali 13 praw jazdy i 27 dowodów rejestracyjnych

Źródło: Biuro Ruchu Drogowego KGP, fot. KWP w Krakowie

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama