Od najbliższego poniedziałku zakaz lewoskrętu z ulicy Tarnowskiej w Paderewskiego

Od 9 do 30 września  będzie obowiązywał zakaz skrętu w lewo z ulicy Tarnowskiej w ulicę Paderewskiego.  Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu wprowadza tę zmianę, aby poprawić przejezdność w kierunku  nowego mostu heleńskiego i centrum miasta.

- Mamy zbadane ilości pojazdów, które skręcają w lewo z ulicy Tarnowskiej w Paderewskiego – mówi dyrektor MZD Adam Konicki. – Na razie jest to rozwiązanie pilotażowe, do 30 września. Z uwagi na rozpoczęty rok szkolny, chcemy poprawić przejezdność na odcinku: ulica Tarnowska – most heleński. Będzie prowadzona analiza ilości pojazdów i zostaną wyciągnięte wnioski, a następnie podejmiemy decyzję czy ta zmiana zostanie wprowadzona na stałe.

Obecnie jadąc ulicą Tarnowską w stronę Rynku można wykonać lewoskręt i wjechać w ulicę Paderewskiego. Po wprowadzeniu zakazu kierowcy będą musieli objechać rondo imienia ks. Infułata Władysława Lesiaka, wrócić na ulicę Tarnowską i skręcić w prawo w ulicę Paderewskiego.

źródło: biuro prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza

TRADYCJATEXT

5 comments

  1. Ryś 6 Wrzesień, 2019 at 18:07 Odpowiedz

    MZD nie widzi nadal problemu ze skrętem z ulicy Paderewskiego w Tarnowską w kierunku nowego ronda. Krótkie światło zielone powoduje korki zaczynające się już w okolicach przedszkola przy Paderewskiego. Sytuacja powtarza się codziennie około godziny 15- stej gdzie na zielonym przemykają góra cztery pojazdy, a reszta oczekuje na kolejną krótką zmiane , przy w miarę luźnej Tanowskiej.
    Tak że Panowie z MZD – kolejny problem do szybkiego rozwiązania

Wypowiedz się w tej sprawie