Od najbliższego poniedziałku zakaz lewoskrętu z ulicy Tarnowskiej w Paderewskiego

Od 9 do 30 września  będzie obowiązywał zakaz skrętu w lewo z ulicy Tarnowskiej w ulicę Paderewskiego.  Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu wprowadza tę zmianę, aby poprawić przejezdność w kierunku  nowego mostu heleńskiego i centrum miasta.

wsb3

- Mamy zbadane ilości pojazdów, które skręcają w lewo z ulicy Tarnowskiej w Paderewskiego – mówi dyrektor MZD Adam Konicki. – Na razie jest to rozwiązanie pilotażowe, do 30 września. Z uwagi na rozpoczęty rok szkolny, chcemy poprawić przejezdność na odcinku: ulica Tarnowska – most heleński. Będzie prowadzona analiza ilości pojazdów i zostaną wyciągnięte wnioski, a następnie podejmiemy decyzję czy ta zmiana zostanie wprowadzona na stałe.

Obecnie jadąc ulicą Tarnowską w stronę Rynku można wykonać lewoskręt i wjechać w ulicę Paderewskiego. Po wprowadzeniu zakazu kierowcy będą musieli objechać rondo imienia ks. Infułata Władysława Lesiaka, wrócić na ulicę Tarnowską i skręcić w prawo w ulicę Paderewskiego.

źródło: biuro prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza

NISSANLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.