7-8 września, Nawojowa: wyjątkowa „galeria handlowa” pod chmurką. Kupisz wspaniałe rzeczy!

7-8 września, Nawojowa: wyjątkowa „galeria handlowa” pod chmurką. Kupisz wspaniałe rzeczy!

Przez dwa dni w Nawojowej będzie można zaopatrzyć się w pyszne ekologiczne produkty, rękodzielnicze cuda do domu i ogrodu, sadzonki tradycyjnych i unikalnych roślin oraz w rolnicze i ogrodnicze narzędzia. Będzie też świetna okazja, aby poznać nowinki, które ułatwiają życie i pracę każdego rolnika, sadownika, ogrodnika. Jak co roku do podsądeckiej miejscowości zawitają tłumy, dla których wystawa Agropromocja jest obowiązkowym punktem w terminarzach. Grzechem byłoby nie znaleźć się w tym tłumie, nawet jeśli trzeba będzie odbyć próbę cierpliwości w korku na trasie Nowy Sącz – Nawojowa. W wystawie udział weźmie ponad 360 wystawców.

– Będzie można zobaczyć wystawy dużych maszyn rolniczych i sprzętu ogrodowego. Będą też prezentacje ze zwierzętami w roli głównej, bo jak co roku wśród wystawców są hodowcy owiec, kóz, królików i szynszyli, ptaków ozdobnych i zwierząt akwariowych. Osoby zainteresowane turystyką wiejską i regionalną kuchnią mogą zapoznać się z ofertą kwater agroturystycznych i spróbować tradycyjnych specjałów, z pokolenia na pokolenie robionych według tej samej receptury. Wystawie towarzyszą kiermasze ogrodnicze i rękodzieła ludowego, a w sektorze przetwórców rolno-spożywczych można kupić żywność ekologiczną i wyprodukowaną na obszarach wiejskich, np. wędliny, nabiał, świeży chleb, owoce i warzywa, przetwory owocowe, miód, soki, nalewki – kuszą organizatorzy.

Organizatorem wystawy jest Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Karniowicach – Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Nowym Sączu . Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Dwudniowa wystawa (sobota i niedziela, 7-8 września) odbędzie się na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Powiatowego Zakładu Aktywizacji Zawodowej. W pobliżu znajduje się kilka parkingów dla samochodów osobowych i autokarów.

Oficjalne otwarcie Agropromocji zaplanowano na godz. 11. Po nim zostaną rozstrzygnięte branżowe konkursy organizowane na szczeblach wojewódzkich. Natomiast w niedzielę stałym punktem programu  jest widowiskowy finał, już 9, Mistrzostw Polski W Strzyżeniu Owiec Metodą Tradycyjną, Pokaz Młodego Hodowcy Owiec, Kóz i Drobnego Inwentarza z udziałem dzieci oraz wręczanie nagród dla najlepszych hodowców wystawiających swoje zwierzęta podczas wystawy.

Dotychczas, ogółem w ciągu 29 lat organizowania Agropromocji uczestniczyło w niej ponad 1500 wystawców.

 

 źródło: www.modr.pl

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.