"Antypiraci" z sądeckiej drogówki zatrzymali 13 praw jazdy i 27 dowodów rejestracyjnych

Sądeccy policjanci od 8 do 22 sierpnia 2019 prowadzili w Nowym Sączu akcję pod hasłem „SPEED”. Jej pokłosiem jest  261 mandatów, zatrzymanie 13 praw jazdy i 27 dowodów rejestracyjnych.

WSB2020

"Policjanci wzięli pod lupę kierowców poruszających się po al. Piłsudskiego, Batorego, Wolności i ulicach I Brygady, Królowej Jadwigi, Tarnowskiej oraz Lwowskiej. Kontrolowali także kierowców na wielkopowierzchniowych parkingach – przy Moście 700-lecia oraz przy sądeckich marketach. W ramach działań kontrolowano prędkość, sprawdzano stan trzeźwości kierowców oraz stan techniczny pojazdów i legalność ich dopuszczenia do ruchu" - informują służby prasowe sądeckiej Policji.

Funkcjonariusze skontrolowali 252 pojazdy, ujawnili 328 wykroczeń. Zatrzymali prawo jazdy 13 kierowcom, w tym jedenastu z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ponadto funkcjonariusze ujawnili sześciu kierowców pod wpływem alkoholu i jednego posiadającego decyzję o zakazie kierowania pojazdami mechanicznymi.

Nałożono 261 mandatów karnych i skierowano do sądu  12 wniosków o ukaranie. Zatrzymano także 27 dowodów rejestracyjnych, głównie z uwagi na zły stan techniczny kontrolowanych pojazdów.

"Sądecki zespół SPEED jest częścią Wojewódzkiego Nieetatowego Zespołu ds. Przeciwdziałania Niebezpiecznym Zachowaniom na Drogach powołanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie w dniu 12 lipca 2019 roku. Sądeccy funkcjonariusze każdego dnia wyruszają na drogi, a walcząc z kierowcami przejawiającymi agresywne zachowania, dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Jak się okazuje sądecki zespół SPEED ma ręce pełne roboty - tylko w sierpniu policjanci nałożyli na piratów drogowych blisko pół tysiąca mandatów" - czytamy w policyjnym komunikacie.

Uwaga kierowcy: jutro "radarowcy" polują! Będzie kaskadowy pomiar prędkości

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

MAGIK MAŁA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.