Uwaga! Dziś burze z gradem, a w najbliższych dniach upały

Uwaga! Dziś burze z gradem, a w najbliższych dniach upały

Czeka nas prawdziwie letnia pogoda. Według synoptyków najbliższe dni będą bardzo gorące. Dzisiaj natomiast możemy spodziewać się burz z opadami deszczu oraz gradu.

Jeśli prognozy się sprawdzą, opady deszczu osiągną dziś od 20 do 30 milimetrów. Burzom towarzyszyć będzie wiatr o prędkości do 75 km/h, a w niektórych miejscach spadnie grad.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie, które ważne jest dziś do godziny 22:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85%.

Synoptycy ostrzegają także przed upałami, które towarzyszyć nam będą w najbliższym czasie. W kolejnych dniach temperatura osiągnie od 30oC do 32oC. Nocami na termometrach zobaczymy od 17oC do 19oC. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%, a ostrzeżenie obowiązuje od jutra (26 sierpnia) od godziny 13:00 do godziny 18:00 w czwartek (29 sierpnia).

W tak ciepłe dni nie zapominajmy o tym, by pić dużo wody i zapewnić też do niej dostęp naszym pupilom. Starajmy się nie przebywać bez potrzeby na otwartych przestrzeniach, zwłaszcza wtedy, gdy słońce świeci najmocniej. Nie wychodźmy z domu bez nakrycia głowy.

Pamiętajmy, że przy takich temperaturach kategorycznie nie można zostawiać dzieci i zwierząt w samochodach, nawet na chwilę.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.