Uwaga! Czekają nas zawieje i zamiecie. Poziom wody w rzekach gwałtownie wzrośnie

Warunki pogodowe w naszym regionie od rana dają nam się we znaki. Przez intensywne opady deszczu i śniegu warunki na drogach są dość trudne. Wydano ostrzeżenia meteorologiczne o zawiejach i zamieciach śnieżnych. Może także gwałtownie wzrosnąć poziom wody w rzekach.

wsb3

Synoptycy zapowiadają wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, który w porywach osiągnie nawet do 70 km/h. Dodatkowo sypać będzie śnieg. Jeśli prognozy się sprawdzą, to spadnie go nawet do 25 centymetrów.

Ostrzeżenia wydane przez Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, obowiązują dziś od godziny 16:00 do jutra do godziny 10:00 (5 lutego) i dotyczą Nowego Sącza oraz powiatów: nowosądeckiego, gorlickiego, limanowskiego, myślenickiego, nowotarskiego, suskiego, wadowickiego i tatrzańskiego.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk wynosi 80%.

Apelujemy o ostrożność zarówno wśród kierowców, jak i pieszych. Warunki do jazdy mogą być bardzo trudne. Już dziś informowaliśmy o dwóch niebezpiecznych zdarzeniach na sądeckich drogach – więcej TUTAJ.

Ponadto synoptycy przewidują możliwość gwałtownego wzrostu poziomu wody w rzekach do stanów wysokich, a w niektórych miejscach przekroczenia ostrzegawczych.

Ostrzeżenie hydrologiczne dotyczy zlewni Małej Wisły, Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy oraz mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły w Małopolsce i obowiązuje dziś do godziny 23:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85%.

fot. ilustr. pixabay

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]