UKS 3 Staszkówka Jelna w krajowej czołówce! Historyczny sukces!

Piłkarki UKS 3 Staszkówki Jelna po raz pierwszy w 8-letniej historii stowarzyszenia sięgnęły po medal Mistrzostw Polski!

Ten sukces udało się osiągnąć w Łodzi na finałach Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski Młodziczek. W fazie grupowej „trójki” pokonały kolejno 4 ResPect Krobia, UKS-SMS Łódz i Włókniarza Białystok. W półfinale nasze reprezentantki przegrały po rzutach karnych z AZS PSW Biała Podlaska 2:3. W meczu o trzecie miejsce zawodniczki UKS 3 Staszkówka Jelna pokonały obrońców tytułu Ząbkovię Ząbki.

Czytaj również: Murawa Stadionu Narodowego, po której biegali „Lewy” i „Kuba” trafi do… Szalowej!

W tych prestiżowych zawodach uczestniczyło 8 najlepszych klubowych drużyn w Polsce. Poza sukcesem zespołowym również nagroda indywidualna trafiła do jednej z zawodniczek klubu z gminy Gródek nad Dunajcem i Moszczenica. Wiktoria Dudka jednogłośnie została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.

Czytaj również: Barciczanka zagra rewanż z Hutnikiem. „Oni są faworytami, ale chcemy zrobić niespodziankę”

Skład zespołu:

1. Dudka Wiktoria (wybrana najlepszą zawodniczką turnieju)

2. Piksa Paulina (kapitan)

3. Hebda Kinga BR (najmłodsza zawodniczka turnieju)

Kadra szkoleniowa: Michał Bąk, Jarosław Baziak, Wojciech Mróz

Ten fantastyczny sukces jest zwieńczeniem znakomitego sezonu w wykonaniu piłkarek UKS 3 Staszkówka Jelna, które odniosły w nim między innymi następujące sukcesy:

Halowe Mistrzostwo Małopolski Juniorek Młodszych;

II miejsce Orliczek w Halowych Mistrzostwach Małopolski;

II miejsce Młodziczek w Halowy Mistrzostwach Małopolski Młodziczek;

I miejsce Młodziczek w Małopolskiej Lidze Młodziczek;

I miejsce w finale wojewódzkim – Ogólnopolski turniej o Puchar Tymbarku – Mistrzostwa Polski U-12 /awans do rozgrywek ogólnopolskich – 9 miejsce w Polsce;

II miejsce w finale wojewódzkim – Ogólnopolski turniej o Puchar Tymbarku – Mistrzostwa Polski U-8;

I miejsce Juniorek Młodszych w Małopolskiej lidze Juniorek Młodszych /awans do rozgrywek ogólnopolskich – 13 miejsce w Polsce;

I miejsca dziewcząt w finale powiatowym Mistrzostw Polski w kategoriach U-8, U-10, U-12;

I miejsce Orliczek i Młodziczek w Międzynarodowym turnieju piłkarskim „Starówka CUP”.