Barciczanka zagra rewanż z Hutnikiem. „Oni są faworytami, ale chcemy zrobić niespodziankę”

W pierwszym spotkaniu barażowego dwumeczu o awans do trzeciej ligi piłkarze Barciczanki Barcice przegrali 1:2 z Hutnikiem Kraków. Mecz był rozgrywany na Suchych Stawach.

wsb3

Gole dla gospodarzy zdobyli Łukasz Kędziora (rzut karny, 27 min) oraz Mariusz Bienias (75), zaś bramka dla Barciczanki padła po trafieniu samobójczym tego samego zawodnika (34 min).

Mimo porażki z Hutnikiem w Barcicach nadal wierzą w awans. Trzeba po prostu wygrać z Hutnikiem.

Kapitan Sandecji: „Trzeba przestawić się na 1 ligę”

- Poznaliśmy siłę rywala w pierwszym meczu. Wiemy o nim bardzo wiele. Poszperałem gdzie trzeba, mam swoich informatorów – mówi trener Barciczanki Tomasz Szczepański.

- Wiemy, co zrobiliśmy nie tak w pierwszym meczu. Druga potyczka jest sprawą otwartą. Widzę u moich podopiecznych optymizm, chęć pokazania się z jak najlepszej strony oraz zaangażowanie. Chcemy zrobić niespodziankę. Nie da się ukryć tego, że to Hutnik jest faworytem tego dwumeczu. Mają w kadrze piłkarzy, którzy mieli okazję rywalizować na wyższym poziomie niż nasi – dodaje Szczepański.

Czytaj również: Murawa Stadionu Narodowego, po której biegali „Lewy” i „Kuba” trafi do... Szalowej!

Rewanż w batalii o trzecią ligę odbędzie się w niedzielę 24 czerwca o godz. 15.

Hutnik w przeszłości rywalizował w ekstraklasie oraz w Pucharze UEFA, gdzie w pierwszej rundzie odpadł z późniejszym półfinalistą AS Monaco (0:1, 1:3). Po drodze krakowianie wyeliminowali wówczas m.in. Sigmę Ołomuniec.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Barciczanka Barcice Facebook

GLINIK

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.