Uczniowie posadzili na plantach dąb pamięci hrabiego Stadnickiego [ZDJĘCIA]

Drzewostan sądeckich plant powiększył się o kolejne drzewo. Dzieciaki z sądeckiej "osiemnastki" posadziły tam dziś dąb, który ma upamiętniać hrabiego Adama Stadnickiego z Nawojowej. Inicjatorami akcji byli uczniowie, którzy ubiegają się o mandat na XXV Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. 

W wydarzeniu wzięli udział nie tylko uczniowie szkoły i nauczyciele, ale również reprezentanci sadeckiego ratusza: wiceprezydent Magdalena Majka oraz przewodnicząca rady miasta Iwona Mularczyk. Każdy mógł symbolicznie dołożyć łopatę ziemi. do wspólnego dzieła

Prezydent w tekście

Podczas uroczystości odczytano życiorys hrabiego, którego dąb ma upamiętnić oraz odsłonięto pamiątkową tablice, którą umieszczono obok drzewa.

-Mam nadzieję, że kiedyś jako dorośli ludzie, kiedy będziecie tędy przechodzić, z dumą będziecie mogli powiedzieć, że uczestniczyliście w tej uroczystości i że to wy, drodzy uczniowie, zasadziliście ten dąb. Gratuluję tej uroczystości i trzymam kciuki za naszych młodych posłów - zwróciła się do uczniów wiceprezydent Magdalena Majka.

Jak dodała - postać hrabiego Stadnickiego jest jej szczególnie bliska, bo przez pierwsze lata swojego życia miała okazję mieszkać w pałacu hrabiego, ponieważ tam jej ojciec jako nauczyciel Technikum Rolniczego w Nawojowej otrzymał mieszkanie.

 

Książę i hrabianka wezmą ślub w podsądeckiej Nawojowej!

TRADYCJATEXT

1 comment

Wypowiedz się w tej sprawie