Uczniowie posadzili na plantach dąb pamięci hrabiego Stadnickiego [ZDJĘCIA]

Uczniowie posadzili na plantach dąb pamięci hrabiego Stadnickiego [ZDJĘCIA]

Drzewostan sądeckich plant powiększył się o kolejne drzewo. Dzieciaki z sądeckiej „osiemnastki” posadziły tam dziś dąb, który ma upamiętniać hrabiego Adama Stadnickiego z Nawojowej. Inicjatorami akcji byli uczniowie, którzy ubiegają się o mandat na XXV Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. 

W wydarzeniu wzięli udział nie tylko uczniowie szkoły i nauczyciele, ale również reprezentanci sadeckiego ratusza: wiceprezydent Magdalena Majka oraz przewodnicząca rady miasta Iwona Mularczyk. Każdy mógł symbolicznie dołożyć łopatę ziemi. do wspólnego dzieła

Podczas uroczystości odczytano życiorys hrabiego, którego dąb ma upamiętnić oraz odsłonięto pamiątkową tablice, którą umieszczono obok drzewa.

-Mam nadzieję, że kiedyś jako dorośli ludzie, kiedy będziecie tędy przechodzić, z dumą będziecie mogli powiedzieć, że uczestniczyliście w tej uroczystości i że to wy, drodzy uczniowie, zasadziliście ten dąb. Gratuluję tej uroczystości i trzymam kciuki za naszych młodych posłów – zwróciła się do uczniów wiceprezydent Magdalena Majka.

Jak dodała – postać hrabiego Stadnickiego jest jej szczególnie bliska, bo przez pierwsze lata swojego życia miała okazję mieszkać w pałacu hrabiego, ponieważ tam jej ojciec jako nauczyciel Technikum Rolniczego w Nawojowej otrzymał mieszkanie.

 

Książę i hrabianka wezmą ślub w podsądeckiej Nawojowej!

Share on twitter
Share on facebook