On jest księciem. Ona hrabianką. Kochają się. Mają wspólnych przodków, którzy mieszkali na Sądecczyźnie. Planują ślub. Najważniejsze w życiu "tak" powiedzą sobie w podsądeckiej Nawojowej, w pałacu Stadnickich. 

wsb3

Książę Jan Lubomirski i hrabianka Helena Mańkowska opowiedzieli o swoich planach w tygodniku "Wprost".

- Planujemy uroczystość w przyszłe wakacje. Wesele odbędzie się według tradycji, u panny młodej, czyli w Szczawnicy, ale ślub planujemy w szczególnym miejscu – w pałacu w Nawojowej, który dziś należy do rodziny Helenki, a dawno temu, przez 200 lat należał do mojej rodziny. Wszędzie jest nasz wspólny herb Szreniawa - mówi książę Jan Lubomirski.

Pałac w Nawojowej wrócił do potomków jego budowniczych - czyli do rodziny Stadnickich i Mańkowskich w grudniu 2013 r. Właściciele inwestują w remont budynku i rewitalizację parku ok. 36 mln zł.

Senior rodu Mańkowskich - Andrzej Mańkowski planuje urządzić w nawojowskim pałacu Dom Pracy Twórczej, z hotelem i centrum konferencyjnym.

O planach nowych właścicieli względem obiektu pisaliśmy jesienią ubiegłego roku.

NAWOJOWA: NOWI WŁAŚCICIELE PAŁACU STADNICKICH ZAPOWIADAJĄ REMONT I UDOSTĘPNIENIE WŁOŚCI PRZODKÓW TURYSTOM

NISSANLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.