Książę i hrabianka wezmą ślub w podsądeckiej Nawojowej!

Książę i hrabianka wezmą ślub w podsądeckiej Nawojowej!

On jest księciem. Ona hrabianką. Kochają się. Mają wspólnych przodków, którzy mieszkali na Sądecczyźnie. Planują ślub. Najważniejsze w życiu „tak” powiedzą sobie w podsądeckiej Nawojowej, w pałacu Stadnickich. 

Książę Jan Lubomirski i hrabianka Helena Mańkowska opowiedzieli o swoich planach w tygodniku „Wprost”.

Planujemy uroczystość w przyszłe wakacje. Wesele odbędzie się według tradycji, u panny młodej, czyli w Szczawnicy, ale ślub planujemy w szczególnym miejscu – w pałacu w Nawojowej, który dziś należy do rodziny Helenki, a dawno temu, przez 200 lat należał do mojej rodziny. Wszędzie jest nasz wspólny herb Szreniawa – mówi książę Jan Lubomirski.

Pałac w Nawojowej wrócił do potomków jego budowniczych – czyli do rodziny Stadnickich i Mańkowskich w grudniu 2013 r. Właściciele inwestują w remont budynku i rewitalizację parku ok. 36 mln zł.

Senior rodu Mańkowskich – Andrzej Mańkowski planuje urządzić w nawojowskim pałacu Dom Pracy Twórczej, z hotelem i centrum konferencyjnym.

O planach nowych właścicieli względem obiektu pisaliśmy jesienią ubiegłego roku.

NAWOJOWA: NOWI WŁAŚCICIELE PAŁACU STADNICKICH ZAPOWIADAJĄ REMONT I UDOSTĘPNIENIE WŁOŚCI PRZODKÓW TURYSTOM

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama