Tu życie jest jak z baśni. Nowosądecki Zespół Szkół Akademickich ma Wioskę Mikołaja (zdjęcia)

Tu życie jest jak z baśni. Nowosądecki Zespół Szkół Akademickich ma Wioskę Mikołaja (zdjęcia)

nowy sącz, święty mikołaj, zespół szkól akademickich, wioska świętego mikołaja

Czy codzienne życie można przerodzić w baśń? Odpowiedź jest prosta – można. Udowodnił to Zespół Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu, gdzie powstała Wioska Świętego Mikołaja. Jej oficjalne otwarcie nastąpiło dzisiaj. Zaprezentowana przez nas galeria zdjęć nie pozostawia złudzeń, choć aby poczuć tę niesamowitą atmosferę trzeba wioskę po prostu odwiedzić. Będzie funkcjonowała przez cały okres świąteczny.

Pomysł powstał już rok temu. Szkoła lubi takie inicjatywy, bo tworzą ją ludzie z pasją – dyrektor, zespół pracowników obsługi czy aktywnie działający samorząd. Korzystają na tym wszyscy a w szczególności uczniowie, którzy mają do dyspozycji niedawno oddane do użytku atrakcje: szkolną restaurację, ściankę wspinaczkową, salę sensoryczną, salę kinową, wspaniale wyposażone pracownie (fizyczną, chemiczną, biologiczną). Jest także galeria obrazów. W takim miejscu nauka jest szczególnie przyjemna.

Dziś szkolne mury odwiedził Święty Mikołaj. Jak mówi w rozmowie z naszą redakcją sekretarz placówki Iwona Hatlaś, na twarzach dzieci od rana widać uśmiech.

– Wioska Świętego Mikołaja to szczególne miejsce w szkole. Dzieci mogą pobyć w pięknej przestrzeni, odpocząć, poczuć się wyjątkowo. Aura tego miejsca jest magiczna. Jest kominek elektryczny, fotel, choinki i pełno baśniowych kolorów. Wioska Mikołaja powstała w naszej auli. Już rok temu wpadliśmy na taki pomysł a teraz udało nam się go udoskonalić. Panuje tu rodzinna atmosfera. Widzę po dzieciach, że są zachwycone, uśmiechnięte. Takimi atrakcjami realizujemy własne pasje a te przeradzają się w uśmiech dzieci. To z kolei daje największą możliwą satysfakcję – przyznaje Iwona Hatlaś z rozmowie z portalem DTS24.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z otwartej dziś Wioski Świętego Mikołaja

Czytaj także: Nowosądeczanie Jakub Janik i Martyna Oratowska z podwójnym złotem w tańcu latynoamerykańskim (zdjęcia)

Fot: ZSA

Share on twitter
Share on facebook