Nowosądeczanie Jakub Janik i Martyna Oratowska z podwójnym złotem w tańcu latynoamerykańskim (zdjęcia)

Nowosądeczanie Jakub Janik i Martyna Oratowska z podwójnym złotem w tańcu latynoamerykańskim (zdjęcia)

Jakub Janik, Martyna Oratowska, taniec, zwycięstwo, turniej

Jakub Janik, uczeń klasy III Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu i jego partnerka Martyna Oratowska zdobyli podwójne złoto w tańcu latynoamerykańskim standardowym. Para nowosądeckiego Klubu Tańca Towarzyskiego AXIS wywalczyła tym samym awans do wyższej kategorii tanecznej (E).

Droga do zwycięstwa wiodła przez XXV Ogólnopolski Turniej Tańca „O Pierścień Św. Kingi”, który odbył się w Bochni. Podopieczni trenera Zbigniewa Kołodzieja zaliczyli tym samym najlepszy możliwy początek, bowiem były to pierwsze zmagania w sezonie. Organizatorem turnieju była bocheńska Szkoła Tańca Regis. Realizacją jubileuszowej edycji zajęła się Magdalena Czechowska – Gauden, córka Jana Czechowskiego, który sprawował pieczę nad poprzednimi dwudziestoma czterema edycjami imprezy. Jakub Janik z rozmowie z naszą redakcją nie ukrywa swojego szczęścia z osiągniętego rezultatu.

– Było to pierwsze nasze złoto i od razu podwójne. Trudno opisać emocje, które towarzyszyły. Było to niezwykłe szczęście i zarazem taki pozytywny szok. Z racji że mieliśmy sporą konkurencję, zwycięstwo smakuje jeszcze mocniej. Turniej był ogólnopolski i solidnie obsadzony – mówi Jakub Janik w rozmowie z portalem DTS 24.

Sądeccy tancerze mieli okazję wystartować w mocno obsadzonym turnieju. Do rywalizacji we wszystkich kategoriach przystąpiło aż 26 klubów. Na parkiecie zaprezentowali się przedstawiciele szkół z Krakowa, Tarnowa, Krosna, Rybnika, Bochni, Tarnobrzegu, Przemyśla, Lublina, Oświęcimia, Wieliczki, Mielca, Zamościa czy Radomia.

Sądeczanie Jakub Janik i Martyna Oratowska, którzy startowali w klasie „F” okazali się lepsi między innymi od gospodarzy z Bochni, którą reprezentowali: Arkadiusz Kluska i Martyna Jaremko, Rachwalski Krzysztof i Zofia Treszet, Kacper Sowa i Emilia Fortuna a także Jakub Wiaderny i Kinga Brennan. W ósemce bezpośrednich rywali nowosądeczan byli także przedstawiciele Krakowskiej Szkoły Tańca (Aleksander Orlik i Katarzyna Rozkrut), Klasy Tarnów (Mateusz Chruściel i Julia Czaja) oraz RYTMU Chełm (Bartosz Czerwiński i Patrycja Jędruszczak).

Czytaj także: Przyszłość nowosądeckiego Ju-Jitsu. Młodzież Dexters Team rozbiła medalowy bank (zdjęcia)

Fot: ZSA Nowy Sącz

Reklama