Trzy punkty pobrań wymazów w Nowym Sączu. Jest też propozycja dla zmotoryzowanych

Trzy punkty pobrań wymazów w Nowym Sączu. Jest też propozycja dla zmotoryzowanych

W Nowym Sączu obecnie znajdują się trzy punkty pobrań wymazów dla osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Mogą się do nich zgłaszać mieszkańcy regionu, którzy zostali skierowani na badanie pod kątem COVID-19 przez lekarzy pierwszego kontaktu. To znacznie poprawiło sytuację pacjentów, którzy jeszcze do niedawna czekali kilka godzin w kolejkach. 

Pierwszy punkt pobrań znajduje się przy nowosądeckim szpitalu. W tej chwili jest dostępny w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek, sobotę i niedzielę w godz. 09:00-14:15 i środę w godz. 10:00-16:00. Utworzono go już w marcu.

Drugi punkt został otworzony 24 października. Znajduje się przy ul. Nawojowskiej 29/1/U (ALFA sp. z o.o.). Jest czynny w soboty i w niedziele od 8.00 do 12.00, w pozostałe dni od 8.00 do 13.00.

W Nowym Sączu zorganizowano również trzeci punkt poboru wymazów tzw. drive trhu. Powstał on 27 października za budynkiem hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na ulicy Nadbrzeżnej. Jest on sporym ułatwieniem szczególnie dla zmotoryzowanych. Nie ma konieczności wychodzenia z samochodu, więc nawet stojąc w kolejce do badania, możemy czuć się bezpiecznie i komfortowo. Punkt jest czynny siedem dni w tygodniu od 7.00 do 13.00, a we wtorki od 13.00 do 18.00.

Co więcej, do Nowego Sącza przyjechało mobilne laboratorium, które ma ogromne możliwości, jeżeli chodzi o badanie pobranych próbek. Niezwykłość tego miejsca polega m.in na tym, że w ciągu doby można tu sprawdzić ponad tysiąc próbek. Czas badania i przedstawienia wyniku to… godzina i 15 minut. [Więcej informacji —> TUTAJ.]

W Krynicy-Zdroju również znajduje się punkt pobrań wymazów przy tamtejszym szpitalu.

Fot. UM Nowy Sącz

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.