Trzecia Droga zaprezentowała w Nowym Sączu jeden z kluczowych punktów swojego programu.

Trzecia Droga zaprezentowała w Nowym Sączu jeden z kluczowych punktów swojego programu.

Władysław Kosiniak-Kamysz, Urszula Nowogórska i Łukasz Bałajewicz przedstawili kandydatów na posłów reprezentujących PSL i PL 2050 w okręgu nr 14 oraz kandydata Paktu Senackiego na senatora w okręgu  nr 37.

Liderzy Trzeciej Drogi opowiedzieli też o co zamierzają walczyć jeśli wyborcy obdarzą ich zaufaniem i powierzą im poselskie mandaty i miejsce w senacie.

Jak tłumaczył Władysław Kosiniak – Kamysz, Trzecia Droga chce codziennie przedstawiać jeden z punktów swojego programu wyborczego. Dziś w Nowym Sączu mówił o strategii walki z kryzysem demograficznym, w której jednym z narzędzi ma być PIT Rodzinny, wzorowany na francuskim modelu wspierania rodzin.

Chodzi o wspólne rozliczanie rodziców i dzieci, czyli im więcej dzieci, tym niższy podatek. W przypadku rodziny 3+  podatku nie będzie. Dlaczego o tym mówimy? Bo Polska niestety wymiera. Miesięcznie rodzi się aż o 11 tys. osób mniej niż umiera. W osiem miesięcy tego roku umarło tyle osób, ilu mieszkańców liczy Nowy Sącz. Musimy powstrzymać demograficzną katastrofę – mówił Kosiniak – Kamysz podczas spotkania z dziennikarzami na nowosądeckim Rynku.

Dość kłótni. Trzeba z tym skończyć. Niech ci, którzy skłócili Polaków odejdą już w cień – podsumował.

Stanisław Pasoń posługujący się przydomkiem: „Chłop”, radny województwa małopolskiego, poseł na Sejm RP w latach 1993-1997, rolnik i przedsiębiorca jest kandydatem Trzeciej Drogi na senatora.

Melduję, że jestem stały w uczuciach nie tylko wobec żony ale i wobec Polskiego Stronnictwa Ludowego, w którym w tym roku mija mi 44 lata – przedstawił się Stanisław Pasoń.

O mandaty poselskie w okręgu 14. obejmującym Sądecczyznę będą ubiegać się:

  1. Urszula Nowogórska – pow. Limanowski, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, członek Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Samorządu Terytorialnego, druhna OSP; w latach 2006-2010 oraz 2014-2018 Radna Województwa Małopolskiego oraz Przewodnicząca Sejmiku Małopolskiego.
  2. Marcin Ratułowski – pow. Nowotarski, adwokat, Burmistrz Czarnego Dunajca, najbardziej zapracowany samorządowiec na Podhalu. Gospodarny włodarz, który oddłużył gminę. Inicjator powstania Centrum Dialogu i Centrum Nauki na Podhalu.
  3. Stanisław Barnaś – pow. Nowotarski, emerytowany oficer pożarnictwa, Radny Woj. Małopolskiego, Kierownik MORD oddział w Nowym Targu
  4. Tomasz Szczepanik – pow. Gorlicki, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Gorlice, nauczyciel, dyrektor szkoły
  5. Iwona Tumidajewicz – pow. Gorlicki, animator kultury, wieloletni sołtys Libuszy; Radna Powiatu Gorlickiego,  przewodnicząca komisji rewizyjnej; Dyrektor GOK w Sękowej, społecznik, prezes powiatowy PSL w Gorlicach.
  6. Lucyna Jamro – pow. Gorlicki, Radna Miasta Gorlice, pracownik administracji publicznej, Od lat zaangażowana jako społecznik  w sprawy Miasta Gorlice oraz mieszkańców.
  7. Józefa Kolbrecka – pow. Tatrzański, bibliotekarz, prezes PSL powiatu tatrzańskiego
  8. Jadwiga Jasica-Statkowska – pow. Limanowski, emerytka, wcześniej przedsiębiorca
    w branży turystycznej, licencjonowany pilot wycieczek, przewodnik po Krakowie.
  9. Józef Tobiasz – pow. Nowosądecki, Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem, samorządowiec, długoletni dyrektor szkoły podstawowej i zespołu szkół w Gródku nad Dunajcem; wiceprezes PSL powiatu nowosądeckiego.
  10. Michał Szymczyk – pow. Gorlicki, politolog, kierownik i mentor w jednej z sieci telekomunikacyjnych, wolontariusz
  11. Grzegorz Baran – pow. Nowosądecki, prezes PSL w Podegrodziu, przez 17 lat był dyrektorem zespołu szkół zawodowych w Podegrodziu, Wicekurator Małopolski; obecnie dyrektor Szkoły Podstawowej w Zabrzeży, społecznik, działa w LGD Partnerstwo dla Ziemi Sądeckiej oraz towarzystwa Zakład Św. Kingi w Podegrodziu, nauczyciel, rolnik
  12. Jarosław Czepieliński – pow. Nowosądecki, Przedsiębiorca z Krynicy. Właściciel znanej i cenionej restauracji Nikifor. W swojej pracy stawia na przywiązanie do dziedzictwa regionu skupiając się na kuchni oraz kulturze łemkowskiej.
  13. Małgorzata Czaja – pow. Nowotarski, asystent osoby niepełnosprawnej, działacz społeczny, Prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w Czerwiennym
  14. Piotr Jurek – m. Nowy Sącz, sądeczanin, od 2019 roku prowadzi własną kancelarię adwokacką, W czasie wolnym oddaje się swoim pasjom – rekonstrukcji historycznej oraz chodzeniu po najpiękniejszym paśmie górskim, czyli Beskidzie Sądeckim.
  15. Wojciech Czabanowski – pow. Nowotarski, nauczyciel akademicki, dyplomowany JUHAS, pisarz i doradca strategiczny
  16. Michał Gawlik – pow. Gorlicki, emerytowany policjant, były powiatowy komendant Policji w Gorlicach i Zakopanem
  17. Katarzyna Przybyłowicz – pow. Gorlicki, przedsiębiorca i sołtys wsi Kryg
  18. Grzegorz Brudziński  – pow. Gorlicki, przedsiębiorca, polski sędzia sportowy. Sędziuje od 1982 roku, sędzia międzynarodowy od 1989 r. W 1996 zdobył uprawnienia sędziego klasy E upoważniające do sędziowania mistrzostw świata i Europy. Uczestnik Olimpiad: Sydney 2000, Ateny 2004, Pekin 2008 oraz Londyn 2012. Od 2013 roku wiceprezydent Światowej Komisji Sędziowskiej i Prezydent Europejskiej Komisji Sędziowskiej przy Światowej Federacji Zapasów.
  19. Andrzej Barna – pow. Gorlicki, radny Gminy Uście Gorlickie, rolnik przedsiębiorca
  20. Paweł Mateńczuk  – pow. Nowosądecki, weteran jednostki wojskowej Grom. Odznaczany wieloma medalami wojskowymi w tym dwoma najwyższej rangi – Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego. Autor wielu książek wydanych pod pseudonimem Naval.

Nagranie z konferencji prasowej poniżej:

fot. Adrian Maraś

Czytaj też:

Kierowcy doczekali się! Most z Nowego Sącza do Kamionki otwarty!

Reklama