Trzeci most na Dunajcu. Nie cichną emocje wokół planowanego przebiegu trasy

Most zwany "południowym" to inwestycja, która ma odkorkować Nowy Sącz, a szczególnie ulicę Węgierską. W budżecie województwa na budowę fragmentu obwodnicy i przeprawy mostowej zarezerwowano 60 mln złotych. Wyznaczony przebieg drogi został pozytywnie zaopiniowany przez ościenne gminy, oraz władze miasta. Wszyscy zainteresowani przekazali fundusze na stworzenie koncepcji. Pozytywna decyzja środowiskowa jest ostatnim krokiem na który czeka ratusz, aby móc rozpocząć prace projektowe i budowlane. Pojawił się jednak problem: jeden z sądeckich przedsiębiorców chce, aby przebieg drogi był inny. Zmianom koncepcji stanowczo przeciwstawia się prezydent Ludomir Handzel, który twierdzi, że miasto może stracić szansę i pieniądze przeznaczone na realizację inwestycji.

- Jestem zaniepokojony sytuacją. Wszystko do tej pory przebiegało prawidłowo. Ostatnio w przestrzeni publicznej zaczęły pojawiać się próby manipulowania informacjami i przekazywania nieprawdziwych informacji przez fundację, która należy do dużego sądeckiego przedsiębiorcy. Niestety mam wrażanie, że myśli on wyłącznie o swojej przyszłości wywierając presję na pracownikach i innych przedsiębiorcach - mówił prezydent Ludomir Handzel podczas dzisiejszego spotkania z mediami.

Jak dodał - próba forsowania zmian w tym temacie to jego zdaniem działanie na szkodę mieszkańców miasta, a planowany przebieg jest najtańszym rozwiązaniem.

-Sypanie piasku w tryby i hamowanie tej inwestycji to działanie przeciwko odkorkowaniu miasta. Tego typu inicjatywa spowoduje odsunięcie w czasie prac projektowych. Nie zmieścimy się w terminach. W tym momencie mamy historyczną szansę, żeby coś zmienić - skwitował.

Zgodnie z przyjętym założeniem, trasa miałaby przebiegać wzdłuż linii kolejowej. Jest oddalona od domostw i nie dzieli osiedli.

Stanowisko fundacji poniżej:

 

Czytaj też:

Zabierz głos w dyskusji nad rozwiązaniami komunikacyjnymi dla Nowego Sącza.

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.