Napad na kantor, pościg i blokada przy granicy. Na szczęście udawane

Centrum Gorlic. Dwóch mężczyzn napada na kantor, terroryzuje obsługę, kradnie pieniądze, bierze zakładnika i odjeżdża. Policjanci reagują błyskawicznie i ruszają w pościg. Przestępcy kierują się w stronę granicy państwa, więc mundurowi przygotowują tam blokadę i ich zatrzymują. Brzmi jak scenariusz filmu akcji, ale tak nie jest. To ćwiczenia, przeprowadzone przez gorlickich policjantów.

Renault2

W piątek, 4 października, kilka minut po godzinie 9:00 dyżurny KPP w Gorlicach przyjął zgłoszenie o napadzie na kantor w centrum miasta. Zamaskowani sprawcy skradli pieniądze, zabrali ze sobą jednego z pracowników jako zakładnika i odjeżdżają szarym samochodem w stronę Sękowej.

Informacja o przestępstwie błyskawicznie trafia do wszystkich patroli, a mundurowi ruszają w pościg. Kilkanaście minut później policjancji dostają wiadomość, że złodzieje wypuścili zakładnika i zamierzają uciec z kraju, przekraczając granicę w Koniecznej. Mundurowi rozstawiają tam posterunek blokadowy, a kiedy przestępcy wraz z pościgiem docierają na miejsce, policjanci rozwijają kolczatkę i zatrzymują bandytów.

- Opisane zdarzenie to scenariusz ćwiczenia, które zorganizowali i przeprowadzili policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. Jego celem było doskonalenie praktycznych umiejętności w zakresie organizacji i prowadzenia działań pościgowych i blokadowych. Na zakończenie policyjni obserwatorzy, którzy przyglądali się wszystkim etapom ćwiczenia, przeanalizowali jego przebieg, omówili uwagi i spostrzeżenia dotyczące trudności, jakie mogą powstać przy tego typu zdarzeniach - informują funkcjonariusze z KPP w Gorlicach.

fot. KPP w Gorlicach

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.