Trzech sądeczan może sięgnąć po Trofeum Królów

Trzech sądeczan  - Michał Jurczyński, Bartłomiej Janeczko, Marcin Siemaszko  - może sięgnąć po Trofeum Królów. Zdobędzie go zespół, który okaże się lepszy w dwumeczu, w ramach rozgrywek ekstraligi rugby: Juvenia Kraków – Skra Warszawa. „Nasi” zawodnicy grają w zespole ze stolicy Małopolski.

- W świecie rugby niemal każda rywalizacja z historią ma swoje prestiżowe trofeum. Zarówno na poziomie klubowym, jak i państwowym. Biorąc przykład z najlepszych, wspólnie z klubem z Warszawy ustanowiliśmy przechodnie trofeum, o które będziemy walczyć w bezpośrednich pojedynkach – poinformował rzecznik prasowy Juvenii Kajetan Cyganik.
Drużyny z dwóch królewskich miast już za kilkanaście po raz pierwszy staną w szranki nie tylko o ligowe punkty, ale również o zwycięstwo w inauguracyjnym pojedynku o "Trofeum Królów"!
Będzie to dodatkowa motywacja do walki dla obu ekip, by w kolejnych meczach bronić trofeum lub wydrzeć je rywalowi.
Mecz Juvenia – Skra zostanie rozegrany 8 marca (pierwsza kolejna gier wiosennych ekstraligi) o godz. 14. W pierwszym spotkaniu, w Warszawie gospodarze wygrali jesienią 43:29.
fot: Michał Jurczyński w walce o piłkę
MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.