Trzeba zapakować nadzieję i dostarczyć w dwadzieścia miejsc…

Trzeba zapakować nadzieję i dostarczyć w dwadzieścia miejsc…

Paczka Dobra

Rafał złamał kręgosłup u podstawy czaszki. Katarzyna urodziła się jako wcześniak i 12 lat spędziła w szpitalu. U Bogusława zdiagnozowano guza mózgu. Pan Henryk uległ wypadkowi w pracy, a jego syn miał poważny wypadek samochodowy (ich historię opisywaliśmy m.in. TUTAJ). Kacper choruje na porażenie mózgowe z czterokończynowym niedowładem, padaczką i upośledzeniem głębokim. Pani Tatiana uciekła z synem przed wojną w Ukrainie, podobnie jak pan Józef z bliskimi. Nie jest im łatwo. Te i inne osoby wraz ze swoimi rodzinami ucieszą się z każdej pomocy. Ze Stowarzyszeniem Sursum Corda możesz przygotować dla nich paczki na nadchodzące święta.

Celem wielkanocnej akcji „Paczka Dobra”, jest przygotowanie dwudziestu paczek dla najbardziej potrzebujących rodzin. Wśród nich są podopieczni Stowarzyszenia Sursum Corda oraz uchodźcy z Ukrainy, których stowarzyszenie wzięło pod swoje skrzydła.

Pomóc można na dwa sposoby: poprzez wpłatę pieniędzy na paczkę dla wybranej rodziny lub poprzez dostarczenie do siedziby Sursum Corda konkretnych produktów żywnościowych lub chemicznych, których listy znajdują się na stronie akcji – paczkadobra.sc.org.pl

Wystarczy wybrać rodzinę, której chce się pomóc. Spośród dwudziestu planowanych paczek sporo zostało już zrealizowanych, jednak wciąż są takie, które czekają na ludzi o dobrych sercach.

W przypadku wsparcia finansowego, paczką zajmą się wolontariusze, kupią potrzebne produkty, spakują i przekażą Paczkę DObra. Jeśli natomiast ktoś chciałby przekazać żywność lub środki chemiczne, może je dostarczyć do siedziby Stowarzyszenia Sursum Corda (Nowy Sącz, ul. Lwowska 11) do 11 kwietnia.

Każdy darczyńca zostanie uhonorowany dyplomem, który otrzyma na swój adres mailowy.

– Dla Podopiecznych, każda zaoszczędzona złotówka to dodatkowa rehabilitacja, zakup leków czy środków medycznych, które stanowią znaczną część budżetu domowego. Dla rodzin uciekających przed wojną, pozbawionych dochodu, każde wsparcie jest na cenne – podkreśla Marcin Kałużny, Prezes Stowarzyszenia Sursum Corda.

Akcja trwa do 11 kwietnia.

fot. Sursum Corda

Share on twitter
Share on facebook