Rynek 1. Będzie tutaj kręgielnia, restauracja i hotelik „pod gwiazdami”…

Rynek 1. Będzie tutaj kręgielnia, restauracja i hotelik „pod gwiazdami”…

W Nowym Sączu pod adresem Rynek 1 stoi ratusz. W zasięgu pieszego spaceru spod sądeckiego ratusza jest bliźniacze miejsce: Rynek 1 – w sąsiednim Chełmcu. Od trzech lat działa tutaj jedyne w okolicy obserwatorium astronomiczne Astro-Centrum. Na ostatniej sesji rady gminy Chełmiec zapadła decyzja, w wyniku której obiekt zyska nowe funkcje. Powstanie w nim również kręgielnia, restauracja i hotel.

Radni jednogłośnie dokonali zmian w budżecie gminy Chełmiec zabezpieczając fundusze w kwocie nieco ponad 11,4 mln zł na inwestycję, która wzbogaci gmach Astro-Centrum o nowe atrakcje.  Chełmiec otrzymał 8 mln zł wsparcia dla tego pomysłu z puli Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich.

Za te pieniądze na parterze powstanie kręgielnia i część rekreacyjna ze stołami bilardowymi, barem, kawiarnią i telewizorami umożliwiającymi organizowanie seansów filmowych lub gromadnego przeżywania piłkarskich emocji. Na pierwszym piętrze będzie restauracja i sala wystawiennicza, a na drugim i trzecim, czyli najbliżej gwiazd, będzie można przenocować w wygodnym hoteliku. Zaplanowano 20 dwuosobowych pokoi hotelowych. Kilka z nich będzie miało funkcjonalności typowe dla apart-hotelu, z aneksem kuchennym.

Projekt aranżacji wnętrz zaprezentowała chełmieckim radnym Katarzyna Szymańska Sokołowska, przedstawiciel Biura Projektowego Arch-ivo.

Pracownicy do obsługi kręgielni, restauracji i części hotelowej są już powoli kompletowani. Gmina szuka  obecnie najważniejszej osoby w każdej restauracji, czyli szefa kuchni”  czytamy w komunikacie Urzędu Gminy Chełmiec.

źródło: chelmiec.pl

Czytaj też:

Korzenna. Można już pływać. Woda w basenie poświęcona!

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.