Drugie życie Chronowskich

Nastoletni Patryk narodził się po raz drugi. Kiedy się wybudził, musiał nauczyć się samodzielnie oddychać, mówić, jeść, chodzić… Dostał jednak nowe życie, a wraz z nim odżyła także jego rodzina.


2 września 2018 r. Patryk Chronowski z Posadowej Mogilskiej (gmina Korzenna) stanął na granicy życia i śmierci. Sam niewiele z tego dnia pamięta albo nie chce pamiętać.

Niedziela
Niewinna wycieczka samochodowa z kolegą. Chłopcy korzystają z ostatnich wolnych chwil przed rozpoczęciem roku szkolnego. Nic nie zapowiada dramatu, jaki za chwilę się rozegra. W Nawojowej ich auto zjeżdża na przeciwny pas drogi, przejeżdża przez chodnik, uderza w latarnię i zatrzymuje się sześć metrów od jezdni. Kierowca wysiada o własnych siłach. Jeszcze nie wie, że ,,pierwsze życie” jego pasażera definitywnie się zakończyło. Patryk został zabrany śmigłowcem do szpitala w Krakowie. Według pierwszej diagnozy praktycznie bez szans na przeżycie. Przechodzi operację głowy, twarzoczaszki, kręgosłupa szyjnego i uda. Okazuje się, że w wyniku wypadku uszkodzony został mózg.

Narodzony po raz drugi
Ale Patryk nie umarł. (…)

To tylko 20 proc. tekstu. Całość przeczytasz tylko w „Dobrym Tygodniku Sądeckim” – pobierz bezpłatnie już teraz! Dobrej lektury! 🙂

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.