Trwają policyjne działania. Dziś więcej kontroli drogowych

Trwają policyjne działania. Dziś więcej kontroli drogowych

policjantka

Dzisiaj przy drogach możemy zobaczyć więcej policyjnych patroli. Mundurowi w ramach ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych pn. „Prędkość” biorą pod lupę przede wszystkim stosowanie się kierowców do obowiązujących ograniczeń.

Dziś w całym kraju spodziewać się można zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie. Policjantów będzie można spotkać przede wszystkim w miejscach, w których występują zagrożenia, jak na przykład przy przejściach dla pieszych. Choć szczególną uwagę zwracać będą dziś na przekraczanie prędkości, to i inne drogowe wykroczenia nie ujdą ich uwadze.

W działania włączyły się też policyjne zespoły ,,Speed”.

Jak zaznaczają funkcjonariusze, wypadki drogowe spowodowane nadmierną prędkością przyczyniają się do największej liczby ofiar śmiertelnych. Tempo jazdy należy dostosować zarówno do obowiązujących przepisów i oznakowania, jak i do panujących na drodze warunków.

– W promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, po raz kolejny, włączyła się firma Screen Network S.A. poprzez emisję na ekranach LED rozmieszczonych m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych spotu, którego hasłem przewodnim jest: Zwolnij i żyj! – informują policjanci.

fot. ilustr. policja.pl

Czytaj też: Co zgłaszają Sądeczanie przez Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.