Co zgłaszają Sądeczanie przez Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Co zgłaszają Sądeczanie przez Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Dzięki temu narzędziu każdy może mieć realny wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy, a Sądeczanie chętnie z niego korzystają. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa od 5 lat. Co najczęściej zgłaszają poprzez nią mieszkańcy naszego regionu?

Każde zgłoszenie naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa jest weryfikowane przez policję. Aby skorzystać z tego narzędzia, wystarczy wejść na stronę KMZB, zaznaczyć odpowiednie miejsce i wybrać jedną spośród 27 kategorii. Następnie można śledzić status swojego anonimowego zgłoszenia, który będzie się zmieniał z ,,weryfikacji” na „niepotwierdzone”, „potwierdzone”, „potwierdzone (wyeliminowane)” lub „potwierdzone (przekazane poza Policję)”.

Sądeczanie chętnie korzystają z aplikacji. Od 1 stycznia do 31 marca tego roku nanieśli na Mapę 746 zgłoszeń. 425, czyli 57% z nich, zostało potwierdzone. Prawdziwe najczęściej okazywały się zawiadomienia o wypalaniu traw (90%), nieprawidłowym parkowaniu (79%), dzikich wysypiskach śmieci (76%), przekraczaniu dozwolonej prędkości (59%) oraz o spożywaniu alkoholu w miejscach niedozwolonych (59%).

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa od września 2016 roku. Od tamtej pory do 20 kwietnia 2022 roku mieszkańcy Sądecczyzny nanieśli łącznie 12 425 zgłoszeń. Wszystkie zostały zweryfikowane.

– Z narzędzia należy korzystać w rozsądny sposób, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Istotne jest to, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112 – podkreśla kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

fot. KMP w Nowym Sączu

Czytaj też: Nowy Sącz. Straż pożarna i policja przy Alejach Piłsudskiego

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.