Trwa znakowanie ścieżki nad Dunajcem. Korzystających z niej ostrzegamy: uważajcie na żmije!

Z każdym dniem ścieżka rowerowa Velo Dunajec w Nowym Sączu, pięknieje. Obecnie ustawiane są znaki informacyjne, umacniane pobocza, powstają dojazdy...

Renault2

Jak bardzo ważne jest oznakowanie, świadczą choćby dwa incydenty z udziałem rowerzystów i pieszych. Na szczęście poza drobnymi zadrapaniami nic się nie stało. Niestety wielu pieszych zachowuje się na ścieżce dość niefrasobliwie. Idą całą szerokością i często są oburzeni, kiedy rowerzyści dają znaki dzwonkami, by zrobili miejsce.

Stawiane obecne znaki mówią bardzo czytelnie, że to jest ścieżka rowerowa, nie piesza.

Reprezentant Sądecczyzny  w zarządzie województwa Leszek Zegzda twierdzi, że potrzeba czasu by ludzie nauczyli się dzielić świeżką w rozsądny sposób.

- Jestem przekonany, że dojdzie to tego bardzo szybko. Ścieżka to bezpieczeństwo rekreacyjnego podróżowania dla miłośników jednośladów, ale też miejsce, gdzie można w ciszy pospacerować podziwiając naddunajeckie krajobrazy - mówi.

Uwaga! Ze ścieżki korzystają nie tylko ludzie. W okolicach Parku Strzeleckiego można napotkać żmije. Wprawdzie uciekają kiedy ludzie nadchodzą czy nadjeżdżają, ale warto być uważnym, zwłaszcza kiedy idzie się z dziećmi.

Koniec budowy ścieżki rowerowej od  ruin zamku do mostu kolejowego nad Popradem jest bliski. Zaczynają się przygotowania do budowy kładki rowerowej nad rzeką, która poprowadzi do Starego Sącza.

NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.