Policjanci, strażacy i ratownicy medyczni w nocy w Trzech Koronach

Dziś w nocy w galerii Trzy Korony aż roiło od się od pracowników służb ratunkowych. Pożar na parkingu podziemnym oraz ewakuacja ludzi wymagała współdziałania straży pożarnej, policji i ratowników medycznych.

wsb3

Służby pojawiły się na miejscu pół godziny po północy.

Na poziomie -2 parkingu podziemnego wybuchł pożar samochodu. Konieczna była ewakuacja wszystkich ludzi przebywających w galerii. Jedna z osób uciekła na dach budynku i nie było możliwości jej ewakuacji dostępnymi drogami.

– Zadaniem strażaków było sprawdzenie całej galerii, czy wszystkie osoby bezpiecznie opuściły obiekt, ugaszenie pożaru samochodu na parkingu podziemnym oraz ewakuowanie osoby z dachu przy wykorzystaniu technik wysokościowych – informuje PSP w Nowym Sączu.

Oczywiście cała opisana powyżej akcja odbyła się w ramach ćwiczeń, organizowanych w Galerii Trzy Korony. Zorganizowano je w godzinach nocnych, aby nie utrudniać pracy galerii.

W ćwiczeniach udział wzięli funkcjonariusze policji, ratownicy medyczni Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego oraz strażacy z JRG nr 1 i JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Biegonice, Mystków i Niskowa. Wszystkie założenia działań zostały zrealizowane.

fot. PSP Nowy Sącz

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]