Policjanci, strażacy i ratownicy medyczni w nocy w Trzech Koronach

Dziś w nocy w galerii Trzy Korony aż roiło od się od pracowników służb ratunkowych. Pożar na parkingu podziemnym oraz ewakuacja ludzi wymagała współdziałania straży pożarnej, policji i ratowników medycznych.

Służby pojawiły się na miejscu pół godziny po północy.

Na poziomie -2 parkingu podziemnego wybuchł pożar samochodu. Konieczna była ewakuacja wszystkich ludzi przebywających w galerii. Jedna z osób uciekła na dach budynku i nie było możliwości jej ewakuacji dostępnymi drogami.

Prezydent w tekście

- Zadaniem strażaków było sprawdzenie całej galerii, czy wszystkie osoby bezpiecznie opuściły obiekt, ugaszenie pożaru samochodu na parkingu podziemnym oraz ewakuowanie osoby z dachu przy wykorzystaniu technik wysokościowych - informuje PSP w Nowym Sączu.

Oczywiście cała opisana powyżej akcja odbyła się w ramach ćwiczeń, organizowanych w Galerii Trzy Korony. Zorganizowano je w godzinach nocnych, aby nie utrudniać pracy galerii.

W ćwiczeniach udział wzięli funkcjonariusze policji, ratownicy medyczni Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego oraz strażacy z JRG nr 1 i JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Biegonice, Mystków i Niskowa. Wszystkie założenia działań zostały zrealizowane.

fot. PSP Nowy Sącz

TRADYCJATEXT

1 comment

  1. OBRAZ MIASTA: Radio Kraków: Ponad 3 miliony 230 tysięcy złotych - to kwota, jaką w sumie 191 sądeczan jest winnych miastu za niezapłacony czynsz w lokalach socjalnych i komunalnych; NTV: Rondo, którego nie ma , poróżniło radnych - Twój Sącz 26 Kwiecień, 2018 at 17:19 Odpowiedz

    […] DTS24.PL „Dziś w nocy w galerii Trzy Korony aż roiło od się od pracowników służb ratunkowych. Pożar na parkingu podziemnym oraz ewakuacja ludzi wymagała współdziałania straży pożarnej, policji i ratowników medycznych (…) – Zadaniem strażaków było sprawdzenie całej galerii, czy wszystkie osoby bezpiecznie opuściły obiekt, ugaszenie pożaru samochodu na parkingu podziemnym oraz ewakuowanie osoby z dachu przy wykorzystaniu technik wysokościowych – informuje PSP w Nowym Sączu. Oczywiście cała opisana powyżej akcja odbyła się w ramach ćwiczeń, organizowanych w Galerii Trzy Korony. Zorganizowano je w godzinach nocnych, aby nie utrudniać pracy galerii”. https://www.dts24.pl/policjanci-strazacy-i-ratownicy-medyczni-w-nocy-w-trzech-koronach/ […]

Wypowiedz się w tej sprawie