Potrzebne 7 milionów za życie małej Matyldy. Powalczy o nie… orkiestra!

Potrzebne 7 milionów za życie małej Matyldy. Powalczy o nie… orkiestra!

Koszt operacji Matyldzi to 6,5 mln złotych. Do tego dochodzi koszt transportu medycznego: około 165 tysięcy euro w jedną stronę. Jeżeli nie uda się uzbierać tych pieniędzy – Matylda umrze – mówi zrozpaczona Paulina Ptaszkowska, matka chrzestna chorej sześciomiesięcznej Matyldy Różak. Zbiórka pieniędzy ma potrwać do 15 lutego 2022 roku. Sama operacja przewidziana jest na koniec przyszłego miesiąca. Jednak, aby amerykańska klinika w Stanford wyznaczyła termin zabiegu, trzeba mieć już 80% całej kwoty… 

Matylda urodziła się z bardzo ciężką wadą serca – atrezją tętnicy płucnej typu IV. Według lekarzy, jedyną szansą na przeżycie jest ekstremalnie droga operacja oraz leczenie za granicą. Aktualne informacje odnośnie przebiegu zbiórki i historii choroby, można odnaleźć na oficjalnej stronie Fundacji Siepomaga

Or_kiestra – Niezależna Orkiestra i Chór Młodzieżowy pod batutą Justyny Zawiślan we współpracy z Małopolskim Centrum Kultury Sokół organizują dwa koncerty świąteczno-charytatywne pt. „Nowonarodzony – Or_kiestra dla Matyldzi”. Dochód w całości będzie przeznaczony na leczenie chorej dziewczynki.

Na scenie oczywiście Niezależna Orkiestra i Chór Młodzieżowy.

Nie mamy aż takich zasobów finansowych, aby przelać pieniądze. Jedyne co możemy zrobić, to dać to, co umiemy najlepiej, czyli muzykę. Prawie 70 zawodowych muzyków przez miesiąc przygotowywało się do koncertu. Repertuar w 90% zostanie powtórzony z koncertu w Krakowie, natomiast zostanie on poszerzony o kolędę naszej sądeckiej orkiestrowej skrzypaczki – Julii Szarek. To będą standardowe polskie kolędy i pastorałki w aranżacjach na cały skład symfoniczny. Będzie kwintet smyczkowy, cała sekcja dęta drewniana oraz blaszana. Oprócz tego zaprezentuje się chór czterogłosowy, sekcja rytmiczna, będzie harfa oraz soliści. Na dodatek, wszystkim towarzyszyć będzie pięćdziesięcioosobowa schola dziecięca. Mobilizacja ludzi do tego wydarzenia jest niesamowita! – mówi Justyna Zawiślan, dyrygentka i kompozytorka, a także  założycielka Or_kiestry.

Koncerty odbędą się w sobotę, 29 stycznia. Pierwszy rozpocznie się o godzinie 16:30, drugi o 19. Bilety już są do nabycia w kasach MCK Sokół. Dodatkowo będą zbierane datki do puszek.

Z kolei, dyrektor Andrzej Zarych zwrócił się z prośbą o przestrzeganie wszystkich restrykcji sanitarnych w związku z sytuacją pandemiczną w kraju. Uprzedził, iż na obydwu koncertach może przebywać 30% osób niezaszczepionych oraz 70% osób zaszczepionych. Każdy winien okazać odpowiedni dokument (certyfikat covidowy czy aktualny wynik testu). 

Na podobnym koncercie charytatywnym w Krakowie zebrano dla Matyldy prawie 14 tys. 600 zł. 

Link do wydarzenia możesz odnaleźć TUTAJ.

fot. Fundacja Siepomaga, Piotr Tokarz

Historię Matyldy przeczytasz w tekście, do którego prowadzi poniższy link:

Maleńka Matylda walczy o życie. Potrzebna jest niewyobrażalna kwota

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.