Trwa postępowanie w sprawie tragicznej śmierci 66-latka

Trwa postępowanie w sprawie tragicznej śmierci 66-latka

Zabrzeż wypadek

Wczoraj (25 lipca) w tragicznym wypadku podczas prac polowych w gminie Łącko zginął długoletni strażak OSP Zabrzeż (więcej TUTAJ). Życia 66-latka nie udało się uratować mimo długotrwałej reanimacji oraz interwencji Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policjanci pracują nad ustaleniem dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Zabrzeż. Około godziny 10:50 rolnik wpadł pod koła kombajnu zbierającego zboże na jego polu.

Jak informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu, maszyną kierował 43-latek. Mężczyzna był trzeźwy i posiadał prawo jazdy kategorii B i T. Nie odbył natomiast specjalistycznego kursu obsługi kombajnu zbożowego (który nie jest obowiązkowy).

– Na miejscu pracowali policjanci ze Starego i Nowego Sącza, którzy przeprowadzili oględziny i inne czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego tragicznego wypadku. Decyzją prokuratora ciało 66-latka zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych – dodaje Izworska.

Bezpieczeństwo podczas prac

Sądeccy policjanci podkreślają, że prace polowe mogą nieść ze sobą wiele zagrożeń. Ważne, by korzystać tylko ze sprawnych maszyn i urządzeń, które posiadają niezbędne osłony i zabezpieczenia. Trzeba też zwrócić uwagę na funkcjonowanie układu hamulcowego i oświetlenia.

Funkcjonariusze przypominają, że nie wolno przewozić nikogo na przyczepach, błotnikach ciągników, czy w nieprzystosowanych do tego kabinach. Natomiast wieziony ładunek trzeba dobrze zabezpieczyć.

– Szczególną uwagę należy zwrócić na najmłodsze dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych. Zadbajmy, aby urządzenia były odpowiednio zabezpieczone. Pamiętajmy, że to na dorosłych spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo najmłodszych – apelują policjanci z KMP w Nowym Sączu.

fot. OSP Czerniec, OSP Łącko

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.