Tragiczny weekend w powiecie tarnowskim. Interweniowali m.in. sądeccy strażacy

Tragiczny weekend w powiecie tarnowskim. Interweniowali m.in. sądeccy strażacy

wybuch butli w Zalasowej

Sądeccy strażacy pomagają nie tylko w naszym regionie. W ubiegły weekend specjalistyczne grupy funkcjonujące w strukturach Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu dwukrotnie interweniowały w powiecie tarnowskim. Doszło tam do tragicznych zdarzeń: zginął 92-latek oraz dwóch nastolatków.

W sobotę rano (23 lipca) powiadomiono służby, że w Zalasowej (gm. Ryglice) doszło do wybuchu, w wyniku którego zawalił się drewniano-murowany budynek gospodarczy. Jako prawdopodobną przyczynę zdarzenia wskazuje się wybuch butli z gazem. W działaniach wzięli udział m.in. strażacy ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej „Nowy Sącz”. W trakcie odgruzowywania odnaleziono zwęglone ciało 92-letniego właściciela budynku.

Do kolejnego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dzień później nad zalewem w Radłowie. Zbiornik ten powstał w miejscu, gdzie dawniej wydobywano żwir. W niedzielę po południu na tamtejszej plaży wypoczywali młodzi mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. W pewnym momencie trzech z nich postanowiło popływać. Obowiązywał tam zakaz kąpieli. Tylko jeden z mężczyzn dopłynął z powrotem do brzegu…

Na miejsce zadysponowano m.in. sądeckich strażaków, którzy wchodzą w skład Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej „Tarnów”. Jak relacjonują funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, po godzinie 16:00 blisko brzegu na głębokości kilku metrów odnaleziono ciała dwóch 19-latków. Niestety, reanimacja była bezskuteczna.

fot. KM PSP w Nowym Sączu


Czytaj też:

Zgłosiła kradzież auta. Zapomniała o drobnym szczególe…