W tydzień troje zabitych pieszych. W Nowym Sączu autobus śmiertelnie potrącił 63-latkę

W tydzień troje zabitych pieszych. W Nowym Sączu autobus śmiertelnie potrącił 63-latkę

Dobra, 64-latek, poszukiwania

63-letnia mieszkanka gminy Nawojowa trafiła do szpitala po tym. jak została potrącona w Nowym Sączu. Do zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 7. w rejonie skrzyżowania ul. Tarnowskiej z ul. Dojazdową. Niestety nie udało się uratować jej życia.  

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierowca autobusu kursowego relacji Nowy Sącz-Kraków potrącił pieszą, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych.

,,63-letnia mieszkanka gminy Nawojowa z ciężkimi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala w Nowym Sączu. Niestety nie udało się uratować jej życia. Kobieta zmarła w szpitalu” – poinformowała naszą redakcję komisarz Justyna Basiaga, rzeczniczka KMP w Nowym Sączu.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego śledztwa.

Funkcjonariusze apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść na pieszych i jednocześnie przypominają, że kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego.

,,Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów, a dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa nosić elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania” – dodaje komisarz Basiaga.

Dwoje zabitych seniorów w dobę

30 grudnia do dramatycznego wydarzenia doszło w Podrzeczu (gmina Podegrodzie). Kierujący osobówką potrącił starszą kobietę. Niestety jej życia nie udało się uratować, o czym informowaliśmy już TUTAJ. Dzień później – w Sylwestra, zginął kolejny pieszy. Do tragicznego zdarzenia doszło około 6.00 w miejscowości Biała Niżna na drodze wojewódzkiej 981. 48-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego jechał samochodem marki Renault i potrącił pieszego, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. Ciężko ranny 82-latek, pomimo przeprowadzonej reanimacji, zmarł na miejscu. O tym informowaliśmy TUTAJ.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.