Ludzie będą tracić majątki – uprzedza Roman Kluska analizując rachunki jakie płaci jego gospodarstwo

Sytuacja, którą rząd wykreował przez ostatnie lata prowadzi do realnego odebrania ludziom majątków w formie oszczędności – mówi twórca sądeckiego Optimusa Roman Kluska, który w swoim gospodarstwie w Beskidzie Sądeckim produkuje obecnie luksusowe owcze sery. Przedsiębiorca przeanalizował faktury, jakie płaci w związku ze swoją działalnością i nie ma złudzeń: w 2022 roku wzrost cen będzie horrendalny.

Mam przed sobą dwie faktury: jedną sprzed roku i dzisiejszą. Obie dotyczą zakupu oleju napędowego. Ostatnia jest wyższa od ubiegłorocznej o 50,6 procenta. Podstawą naszego procesu technologicznego jest olej opałowy, którym opalamy nasze piece. Tutaj mamy zwyżkę 55,6 procenta. Nasze sery opakowane są w karton. Podwyżka na karton wyniosła nie niej niż 30 procent. Gotowy towar pakujemy w styropianowe termosy. Podwyżka styropianu również nie mniejsza niż 30 procent. Zarówno producenci kartonu jak i styropianu uprzedzają, że będą musieli podnieść ceny jeszcze bardziej. Energia elektryczna kosztuje nas o 50% więcej niż w ubiegłym roku. Wreszcie coś, czego zużywamy najwięcej: gaz ziemny. Powiem bardzo precyzyjnie: mamy kontrakt roczny, w poprzednim figuruje stawka 11,28 gr za kilowatogodzinę. W obecnym – 38,93. To podwyżka podstawowego źródła ciepła o 345 procent. Ta rzeczywistość dotyczy nie tylko mojego gospodarstwa, ale całej polskiej gospodarki. Od 1 stycznia przedsiębiorcy, aby w ogóle móc istnieć, będą musieli podnosić ceny swoich produktów i usług – wylicza Roman Kluska w wywiadzie dla kanału namzalezy.pl

Całej rozmowy można wysłuchać TUTAJ.

Czytaj też w dts24:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.