Trenerska ruletka Sandecji: Kazimierz Moskal, czy Tomas Oral?

Trenerska ruletka Sandecji: Kazimierz Moskal, czy Tomas Oral?

Typowanie nowego trenera Sandecji przypomina ruletkę. Co chwilę pada inne nazwisko potencjalnego kandydata. W ubiegłym tygodniu był to Niemiec Tomas Oral. Od wczoraj krąży inormacja o rozmowach z Kazimierzem Moskalem.

Jak podaje portal Sport.pl, za reporterem Canal +, rozmowy z Kazimierzem Moskalem miały się odbyć w Niecieczy, po ostatnim meczu beniaminka Ekstraklasy z Lechią. Jednak jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy – nie były jeszcze zobowiązujące, gdyż Tomas Oral nie dał  ostatecznej odpowiedzi, czy przyjmie propozycję Sandecji. O tym pisaliśmy tutaj.

Kazimierz Moskal urodził się 6 stycznia 1967 w Sułkowicach. Z reprezentacją Polski zagrał 6 meczów, zdobywając jedną bramkę. Zaczynał, jako piłkarz w klubie Gościbia Sułkowice. Karierę w Wiśle Kraków rozpoczął już jako 15- latek. Zgrał z nią osiem sezonów i w 1990 roku trafił do Lecha Poznań.

Przez 4 lata występował także w dwóch klubach z Izraela: Hapoelu Tel Awiw, oraz Maccabi Ironi Ashdod. Po powrocie do kraju związał się drugoligowym Hutnikiem, po czym powrócił do Wisły Kraków, z która wywalczył dwa Mistrzostwa Polski. W 2003 roku przeniósł się do Górnika Zabrze. Dwa lata później zakończył karierę piłkarską i został asystentem trenerów w Wiśle Kraków – m.in Jerzego Engela, Tomasza Kulawiaka, czy Adama Nawałki. Trzykrotnie pełnił funkcję pierwszego trenera krakowskiego klubu, w 2015 roku zastępując Franciszka Smudę.

Rok później został szkoleniowcem Pogoni Szczecin, z którą dotarł do półfinału Pucharu Polski. W maju bieżącego roku poinformował, że po zakończeniu sezonu 2016/2017 odchodzi z klubu. Moskal był również trenerem GKS Katowice i Bruk-Betu Termaliki Niecieczy.

Teraz stara się o niego Sandecja Nowy Sącz.

11 grudnia, po 10 meczach bez zwycięstwa został zwolniony trener klubu – Radosław Mroczkowski. W ostatnich dwóch meczach z Wisłą Płock i Lechią Gdańsk, szkoleniowca zastąpił jego dotychczasowy asystent Janusz Świerad. Obydwa spotkania zakończyły się wynikiem 2:2.

Kto poprowadzi dalej sądecki klub, zapewne przekonamy się wkrótce.

Fot.pixabay; printscreen twitter

Share on twitter
Share on facebook