Transfer? Grał w Ameryce. Teraz trenuje z Sandecją!

19-letni prawy pomocnik Michał Szaflarski trenuje z Sandecją Nowy Sącz. Zawodnik pokazał się z dobrej strony w środowym sparingu „Biało-czarnych” ze Stalą Rzeszów (2:0).

wsb3

Szaflarski mimo młodego wieku miał już okazję występować w Podhalu Nowy Targ oraz amerykańskim Triton College Trojans.

W ubiegłej kampanii na boiskach USA gracz zdobył 8 bramek i zanotował 3 asysty. Otrzymał wyróżnienie All-American (jedenastka sezonu – przyp. red.) oraz był kapitanem swojej drużyny.

Czytaj również: Piłka nożna. Zobacz zwycięstwo Sandecji na zdjęciach! [Galeria]

Szaflarski posiada dwa obywatelstwa: polskie i amerykańskie. Jak informuje klub z miasta nad Dunajcem on i Joel Mangano otrzymają kolejną szansę do zaprezentowania swoich umiejętności. W sobotę na Śląsku zagrają w sparingu z GKS Katowice. To po tym spotkaniu ma zapaść decyzja, co do ich ewentualnej przyszłości w ekipie Tomasza Kafarskiego.

Czytaj również: Napastnik Sandecji rozmawia z drugoligowcem

Mangano to napastnik z niemieckim i włoskim paszportem. Jest wychowankiem Borussii Monchengladbach, a ostatnio reprezentował 1.FSV Mainz grając w zespołach młodzieżowych.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. R.Szurek

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.