Sandecja z niespodzianką dla kibiców!

Klub z Kilińskiego 47 przygotowuje wyjątkową niespodziankę dla swoich sympatyków. Mowa o obszernej książce, która przy okazji uświetni przyszłoroczne obchody 110-lecia „Biało-czarnych”.

dts

We wspomnianej publikacji zostaną dokładnie opisane losy Sandecji w latach 1912-1939. A to wszystko autorstwa Piotra Kazany, sądeckiego historyka.

Czytaj również: Piłka nożna. Zobacz zwycięstwo Sandecji na zdjęciach! [Galeria]

- Będzie to publikacja początkująca cykl opisujący całą historię klubu w kilku kolejnych tomach – czytamy na łamach Sandecja.pl.

Czytaj również: Napastnik Sandecji rozmawia z drugoligowcem

Już teraz wiadomo, że autor przygotuje aż 400 stron maszynopisu w formacie A4. Nie zabraknie cennych fotografii, przypisów, bibliografii czy indeksu nazwisk i miejscowości.

W sierpniu poprzedniego roku Kazana na zlecenie Sandecji S.A. przebywał w Archiwum Historycznym Ukrainy we Lwowie. Warto wiedzieć, że opisywana publikacja jest kolejnym etapem akcji „Ocalić od zapomnienia – Stwórzmy razem Muzeum Sandecji”.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: Sandecja

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.