Tragiczna śmierć w nowosądeckim DPS. Pensjonariusz zabił swojego współlokatora

W sobotni wieczór do naszej redakcji zadzwonił zaniepokojony Czytelnik i wyznał, iż tydzień wcześniej w Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu doszło do morderstwa. - W tym domu mieszka bliska mi osoba i teraz nie wiem co mam robić, skoro dzieją się tam takie rzeczy  - wyznał. 

Faktycznie takie zdarzenie miało miejsce. Doszło do niego 13 września w ośrodku przy ul. Nawojowskiej. 51-letni mężczyzna skatował na śmierć swojego 47-letniego współlokatora. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu.

Wobec sprawcy zastosowano środek zapobiegawczy. Mężczyzna został zatrzymany na okres trzech miesięcy. Usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego zgonem. Skierowano go także na badania psychiatryczne. Biegli ocenią, czy w momencie popełnienia przestępstwa był poczytalny.

- Podejrzany przyznał się do czynu, natomiast co do samego przebiegu zdarzenia częściowo zasłaniał się niepamięcią – wyjaśniał prokurator rejonowy Jarosław Łukacz.

Chłopiec i jego mama zostali uduszeni. Temat makabrycznej śmierci całej rodziny zamknięty

Fot. srch. dts24.pl/
KMP Nowy Sącz

TRADYCJATEXT

8 comments

 1. Zbulwersowana 22 Wrzesień, 2019 at 12:54 Odpowiedz

  Za organizację pracy i bezpieczeństwo w DPS odpowiada Dyrektor DPS. Zwolnić Dyrektora. Pracę DPS nadzoruje MOPS – wymienić Dyrekcję MOPS i zrobić kontrole i audyt w MOPS!

  • Pracownik dps z mazowieckiego 23 Wrzesień, 2019 at 21:00 Odpowiedz

   Najlepiej komentować nie wiedząc i nie znając sytuacji od środka Oceniać jest łatwo System opieki trzeba zmienić bo Nikt nie zdaje sobie sprawy jak działają domu opieki a ręce często są związane bo liczy się tylko i wyłącznie dobro i godność mieszkańców

   • Karolciam 14 Październik, 2019 at 22:33 Odpowiedz

    Do Zbulwersowanej natychmiast powinien być zwolniony Dyrektor,dlaczego sprawę zamieciono pod dywan śledzę tą sytuację,gdyż mam tam znajomego.Poruszę tą sprawę nie w sądeckich gazetach.

 2. Anonima 22 Wrzesień, 2019 at 17:52 Odpowiedz

  Audyt był. Dyrektor powinien polecieć 2 pielęgniarki na 2 oddziały skandal!!! I jeszcze śmie mówić że nadal ich za dużo to ma. Po za tym ogromne nieprawidłowości przy pensjach dla personelu właśnie przez dyrektora. Robią tam kobiety które są na emeryturze bo nie ma kto tam,pracować za takie wypociny przy takim nadmiarze obowiązków. Mamy efekt

  • Pracownik dps innego wojewodztwa 23 Wrzesień, 2019 at 21:04 Odpowiedz

   Jak pisałam wcześnie takie reali są w całej Polsce Jest system do wymiany i kierowanie ludzi do dps Obecnie to przechowalnia osób naduzywajacych alkohol a nie pomoc naprawdę najbardziej potrzebujacym

 3. Socjalna 22 Wrzesień, 2019 at 20:42 Odpowiedz

  Skoro był audyt w DPS i jest nowy dyrektor to co to za osoba? Miał on kiedyś doświadczenie w Pomocy Społecznej? A co z MOPS? Był tam audyt? MOPS sprawuje funkcje nadzorcza nad DPS. Może kadrowa jako Dyrektor to nie był najlepszy pomysł… Oby taka sytuacja się nie powtórzyła. Następnym razem może spotkać to pracownika socjalnego lub opiekunkę. Sprzydalaby się kompetentna osoba posiadająca doświadczenie w pomocy społecznej taka która wie co to prawdziwa praca socjalna.

 4. Stokrotka 22 Wrzesień, 2019 at 21:12 Odpowiedz

  Jak ktoś nie wie jak jest, niech się nie wypowiada i nie komentuje! Bo prawda jest zupełnie inna ale to nie miejsce żeby to wyjaśniać.

 5. Prawda 23 Wrzesień, 2019 at 14:51 Odpowiedz

  Stokrotka to jaka jest prawda według Ciebie? Bo prawda jest taka że 51-letni mieszkaniec DPS skatował na śmierć swojego 47-letniego współlokatora. Gdzie był personel? Gdzie był Dyrektor?

Wypowiedz się w tej sprawie