Tragiczna śmierć w nowosądeckim DPS. Pensjonariusz zabił swojego współlokatora

W sobotni wieczór do naszej redakcji zadzwonił zaniepokojony Czytelnik i wyznał, iż tydzień wcześniej w Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu doszło do morderstwa. - W tym domu mieszka bliska mi osoba i teraz nie wiem co mam robić, skoro dzieją się tam takie rzeczy  - wyznał. 

Renault2

Faktycznie takie zdarzenie miało miejsce. Doszło do niego 13 września w ośrodku przy ul. Nawojowskiej. 51-letni mężczyzna skatował na śmierć swojego 47-letniego współlokatora. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu.

Wobec sprawcy zastosowano środek zapobiegawczy. Mężczyzna został zatrzymany na okres trzech miesięcy. Usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego zgonem. Skierowano go także na badania psychiatryczne. Biegli ocenią, czy w momencie popełnienia przestępstwa był poczytalny.

- Podejrzany przyznał się do czynu, natomiast co do samego przebiegu zdarzenia częściowo zasłaniał się niepamięcią – wyjaśniał prokurator rejonowy Jarosław Łukacz.

Chłopiec i jego mama zostali uduszeni. Temat makabrycznej śmierci całej rodziny zamknięty

Fot. srch. dts24.pl/
KMP Nowy Sącz

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.