Tomek Brzeski bohaterem akcji *Krzysiek pomaga pomagać* 2018!

Gdy Krzysiek Graczyk miał 15 lat przeżył udar mózgu. Z pomocą pospieszyło mu mnóstwo osób. Dzięki tej pomocy stanął na nogi i postanowił podziękować w sposób szczególny: sztafetą dobrych uczynków, a więc nie: „ja oddaję Tobie”, tylko: „ja oddaję Komuś Trzeciemu to, co dostałem od Ciebie”. Wraz z grupą przyjaciół zorganizował akcję pod hasłem: Krzysiek pomaga pomagać. Akcja stała się tradycją. Każdego roku pomoc wędruje do kogoś innego znajdującego się w wyjątkowej potrzebie. W 2018 roku przedsięwzięcie dedykowane będzie sądeckiemu sportowcowi Tomkowi Brzeskiemu, który walczy o powrót do sprawności po wypadku jakiemu uległ podczas  zawodównarciarskich w Tatrach.

wsb3

Krzysiek pomaga pomagać na trzy sposoby.

Pierwszym są zawody narciarskie - slalom gigant organizowany przez Małopolski Okręgowy Związek Narciarski oraz Klub Narciarski Yeti. Startują w nim sportowcy z imponującym dorobkiem wspólnie z ludźmi, którzy dopiero zaczynają narciarską przygodę. Najmłodszy uczestnik „giganta” - Jasiek Janicki, który stanął na starcie w 2013 r. miał wówczas dwa lata. Najstarsi mają już za sobą siedemdziesiąte urodziny. Cały dochód z opłaty startowej wędruje na konto człowieka, któremu potrzebna jest pomoc.

Kto nie jeździ na nartach - może pomóc biorąc udział w koncercie, który odbywa się zawsze z udziałem znanych muzyków.

Trzecim orężem Krzyśka i jego drużyny jest licytacja rozmaitych przepięknych przedmiotów podarowanych przez zaprzyjaźnionych darczyńców.

Już niebawem będzie można pomóc Tomkowi Brzeskiemu na wszystkie trzy wymienione sposoby.

- Tomasz Brzeski to twardy zawodnik, ale nie dlatego mu pomagamy. Po prostu wiemy, że tej pomocy potrzebuje – tłumaczą organizatorzy pięknego przedsięwzięcia.

czytaj dalej...

[2]

 

fot:krzysiekpomaga.org

FORDOSOLATO

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.