Tomek Brzeski bohaterem akcji *Krzysiek pomaga pomagać* 2018!

Tomek Brzeski bohaterem akcji *Krzysiek pomaga pomagać* 2018!

Gdy Krzysiek Graczyk miał 15 lat przeżył udar mózgu. Z pomocą pospieszyło mu mnóstwo osób. Dzięki tej pomocy stanął na nogi i postanowił podziękować w sposób szczególny: sztafetą dobrych uczynków, a więc nie: „ja oddaję Tobie”, tylko: „ja oddaję Komuś Trzeciemu to, co dostałem od Ciebie”. Wraz z grupą przyjaciół zorganizował akcję pod hasłem: Krzysiek pomaga pomagać. Akcja stała się tradycją. Każdego roku pomoc wędruje do kogoś innego znajdującego się w wyjątkowej potrzebie. W 2018 roku przedsięwzięcie dedykowane będzie sądeckiemu sportowcowi Tomkowi Brzeskiemu, który walczy o powrót do sprawności po wypadku jakiemu uległ podczas  zawodównarciarskich w Tatrach.

Krzysiek pomaga pomagać na trzy sposoby.

Pierwszym są zawody narciarskie – slalom gigant organizowany przez Małopolski Okręgowy Związek Narciarski oraz Klub Narciarski Yeti. Startują w nim sportowcy z imponującym dorobkiem wspólnie z ludźmi, którzy dopiero zaczynają narciarską przygodę. Najmłodszy uczestnik „giganta” – Jasiek Janicki, który stanął na starcie w 2013 r. miał wówczas dwa lata. Najstarsi mają już za sobą siedemdziesiąte urodziny. Cały dochód z opłaty startowej wędruje na konto człowieka, któremu potrzebna jest pomoc.

Kto nie jeździ na nartach – może pomóc biorąc udział w koncercie, który odbywa się zawsze z udziałem znanych muzyków.

Trzecim orężem Krzyśka i jego drużyny jest licytacja rozmaitych przepięknych przedmiotów podarowanych przez zaprzyjaźnionych darczyńców.

Już niebawem będzie można pomóc Tomkowi Brzeskiemu na wszystkie trzy wymienione sposoby.

Tomasz Brzeski to twardy zawodnik, ale nie dlatego mu pomagamy. Po prostu wiemy, że tej pomocy potrzebuje – tłumaczą organizatorzy pięknego przedsięwzięcia.

czytaj dalej…

[2]

 

fot:krzysiekpomaga.org

Share on twitter
Share on facebook