Łomnica Zdrój: spłonęła stolarnia. Niewiele brakło, a dom również stanąłby w ogniu

Trzydziestu pięciu strażaków walczyło z żywiołem w Łomnicy-Zdroju (gmina Piwniczna-Zdrój). W piątek ogień pochłonął budynek stolarni i zagrażał pobliskim budynkom. Elewacja najbliższego domu zaczęła się już topić.

Do zdarzenia doszło 8 grudnia przed godziną 20. Na miejscu pojawiło się w sumie osiem strażackich zastępów z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz z pobliskich jednostek OSP.

Kiedy służby ratunkowe dotarły do stolarni, drewniany budynek był już w całości objęty pożarem. Ogień zagrażał pobliskim, czterem budynkom: dwóm domom, szopie gospodarczej oraz domkowi letniskowemu. Na domu, znajdującym się najbliżej miejsca pożaru, stopieniu uległa elewacja z płyt siding.

Jak informują strażacy, mieszkańcy próbowali samodzielnie ratować budynek, polewając dom wodą z wiaderek oraz węża ogrodowego.

Na miejsce zadysponowano także pogotowie energetyczne, a przybyły pracownik zakładu energetycznego usunął z pobliskich słupów linki energetyczne i potwierdził brak zasilania.

Kiedy ogień został ugaszony, strażacy sprawdzili budynki za pomocą kamery termowizyjnej oraz urządzeń mierzących stężenie gazu. Stolarnię rozebrano, spalony sprzęt został wyniesiony, a wszystko znów przelane wodą, aby zapobiec ponownemu zapaleniu.

Najprawdopodobniej źódłem pożaru był piec.

fot. PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.