Tomek Brzeski bohaterem akcji *Krzysiek pomaga pomagać* 2018!

Tomek Brzeski bohaterem akcji *Krzysiek pomaga pomagać* 2018!

…..

Tomka Brzeskiego nie trzeba przedstawiać Czytelnikom Dobrego Tygodnika Sądeckiego, którzy od pierwszych dni po wypadku wspierali jego i jego najbliższych najpierw w walce o życie, a później w mozolnych zmaganiach o powrót do sprawności.

Jest mistrzem Polski w Biegach Górskich, w Ski-aalpiniźmie i w Nordic Walking, maratończykiem, triathlonistą. Nie straszny mu nawet dystans Ironmanów (3,8 km pływania; 180 km jazdy na rowerze; 42 km biegu). Wypadek, który zdarzył się 1 kwietnia miał dla Tomka dramatyczne skutki. Doznał stłuczenia mózgu płatów czołowych i skroniowych, złamań kości sklepienia i podstawy czaszki, ścian zatoki czołowej oraz kości skroniowej i oczodołów. Trzeba było rekonstruować czaszkę.

Udało się. „Człowiek z żelaza” przeżył i powoli, bardzo powoli wraca do zdrowia. Nie jest to jednak powrót łatwy. Lewa ręka i lewa noga pozostają w niedowładzie. Pamiątką po wypadku są problemy z mową i z pamięcią. Nadzieję na poprawę daje rehabilitacja, terapia psychologiczna i logopedyczna. To oznacza olbrzymie koszty.

Team Krzyśka Graczyka dobrze wie o tym, że rodzina Brzeskich sama nie udźwignie tego ciężaru. Dlatego właśnie wybrano Tomka na bohatera tegorocznej akcji.

O terminach poszczególnych wydarzeń odbywających się w ramach tej akcji będziemy informować na bieżąco.

Śledź informacje dts24 i nie przegap okazji do wzięcia udziału w narciarskiej integracji dobrych ludzi, w koncercie i w licytacjach dedykowanych sądeckiemu Ironmanowi.

[1]

fot: krzysiekpomaga.org

Share on twitter
Share on facebook