To pewne. Fotoradar w Naściszowej już działa

To pewne. Fotoradar w Naściszowej już działa

fotoradar Naściszowa

W czerwcu 2021 roku przy drodze powiatowej w Naściszowej w gminie Chełmiec stanęła żółta skrzynka. Jest to pierwszy fotoradar w powiecie nowosądeckim. Przez kolejne miesiące jednak tylko ,,straszył” kierowców, którzy próbowali stwierdzić, czy urządzenie już działa. Teraz nie ma już wątpliwości – przedstawiciele Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego potwierdzają, że fotoradar został uruchomiony.

Włączenie urządzenia uzależnione było od prac prowadzonych przez dostawców energii, o czym wielokrotnie pisaliśmy na łamach portalu dts24.pl. Jak informowaliśmy TUTAJ, od września ubiegłego roku fotoradar wyglądał na działający. Okazało się, że był on już wtedy sprawny, ale wciąż nie został podłączony do systemu rejestracji przekraczania przez kierowców dozwolonej prędkości.

– Fotoradar w Naściszowej nie został jeszcze włączony w tryb rejestracji naruszeń. Po doprowadzeniu przyłącza energetycznego przez zakład energetyczny, rozpoczęto prace związane z konfiguracją urządzenia, zmierzające do włączenia go do systemu CANARD – tłumaczyli wtedy przedstawiciele Biura Informacji i Promocji Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

W ubiegłym tygodniu sądeccy kierowcy zaczęli jednak sygnalizować, że fotoradar już ,,błyska”. Rzeczywiście, tym razem przekraczającym w tamtym miejscu dozwoloną prędkość już się nie upiecze.

– Fotoradar w Naściszowej włączony został 15 lutego – potwierdzili przedstawiciele GITD.

Obecnie w miejscu, w którym znajduje się fotoradar, z powodu prowadzonych prac drogowych obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Share on twitter
Share on facebook