Arka odpłynęła z kompletem punktów. Karol Czubak katem Sandecji (fotorelacja)

Sandecja, Arka

Sandecja przegrała z Arką Gdynia 0:3. Wszystkie gole dla rywali zdobył Karol Czubak. Goście prowadzili do przerwy jednym golem. Po zmianie stron dorzucili kolejne dwa trafienia i zainkasowali komplet punktów.

SANDECJA NOWY SĄCZ – ARKA GDYNIA 0:3 (0:1)

0:1 Czubak 18, 0:2 Czubak 58, 0:3 Czubak 73.

SANDECJA: Putnocky – Iskra (72 Surzyn),  Piter-Bucko, Boczek, Słaby – Chmiel (68 Pawłowski),  Kasprzak, Fall (58 Walski), Potoma (58 Kirss), Kostal (69 Nawotka) – Wróbel.
ARKA: Kajzer –  Stolc (46 Tomal),  Dobrotka, Azackyj, Gojny – Skóra (60 Adamczyk), Milewski (78 Purzycki), Gol, Capanni (69 Żebrowski), Haydary – Czubak.

Po obiecującym początku wiosennej rywalizacji w trzecim tegorocznym spotkaniu ligowym podopieczni Stanislava Vargi musieli pogodzić się z dotkliwą porażką. Zwycięstwo czołowej pierwszoligowej drużyny było możliwe głównie dzięki bardzo dobrej skuteczności Karola Czubaka. Od początku spotkania Arka starała się narzucić swój styl gry i zagrażała bramce sądeczan. Do tego w 18 minucie po błędzie defensywy sądeckiego zespołu Karol Czubak otrzymał spory prezent i strzałem z 9 metrów wpakował piłkę do siatki. Pierwsza połowa była bezbarwna w wykonaniu Sandecji, ale w jej końcówce mogło dojść do wyrównania, ale szansy nie wykorzystał Martin Kostal.

Drugą połowę podopieczni Stanislava Vargi zaczęli obiecująco. Szansę miał przede wszystkim Maissa Fall. Niestety kolejne dwa błędy sądeczan przyniosły rywalom kolejne gole. Hat-tricka upolował Karol Czubak. Ambitna gra do końca nie przyniosła honorowego trafienia dla Sandecji.