To oni powalczą o fotel wójta gminy Grybów. Dwóch kandydatów jest z Siołkowej

To oni powalczą o fotel wójta gminy Grybów. Dwóch kandydatów jest z Siołkowej

Na obecną chwilę wiadomo, że w gminie Grybów o fotel wójta powalczy minimum czterech kandydatów – gospodarz gminy Jacek Migacz, wieloletni radny Jan Radzik, oraz radny powiatowy Wiktor Obrzut z Siołkowej. Kolejny, czwarty kandydat, co osobiście nam potwierdził, ogłosi start lada dzień. 

W 2018 roku, po dwudziestu latach, nastąpiła zmiana na fotelu wójta gminy. Wówczas 35-letni Jacek Migacz w drugiej turze wyborów uzyskał 65,64% głosów ( 7154) i pokonał 67-letniego Piotra Kroka (3745),  który swój urząd sprawował nieprzerwanie od 1998 roku. Kandydatami na wójta byli także Piotr Wojtas i Józef Michalik. Obaj odpadli w pierwszej turze.

Jacek Migacz przez lata był sołtysem Gródka. Był również radnym gminy. Podczas wyborów samorządowych największym zaufaniem cieszył się w rodzinnej miejscowości oraz we Florynce. Tam zagłosowało na niego ponad 80% wyborców.

,,Drodzy mieszkańcy gminy Grybów. Pragnę Państwa oficjalnie poinformować, że w najbliższych wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia 2024 będę ponownie kandydował na Wójta Gminy Grybów. Funkcja wójta to nie tylko zaszczyt, ale przede wszystkim ogromna odpowiedzialność i służba na rzecz lokalnej społeczności. W 2018 roku obdarzyliście mnie Państwo ogromnym zaufaniem, wybierając mnie na Wójta Gminy Grybów. Ostatnie pięć lat to intensywna i ciężka praca, której zawsze przyświecał jeden cel – dobro mieszkańców oraz dynamiczny rozwój naszej gminy we wszystkich obszarach życia” – zwrócił się w mediach społecznościowych do mieszkańców wójt Migacz.

Dwóch kandydatów z Siołkowej

Z obecnym wójtem zmierzy się Jan Radzik z Siołkowej, który nieprzerwanie od 1990 roku jest radnym gminy, przez co doskonale zna problemy i bolączki mieszkańców. Nie będzie jedynym kandydatem z tej miejscowości.

,,Szanowni mieszkańcy Gminy Grybów podjąłem decyzję o startowaniu na stanowisko wójta. Od 1990 roku jestem radnym naszej gminy. Przez te wszystkie lata pełniłem różne funkcje. Wiem jak kierować gminą. Znam wszystkie sołectwa. Te wybory są bardzo ważne dla naszej wspólnoty. To od ich wyniku będzie zależało w jakim kierunku pójdzie nasza gmina. Ja i nasi kandydaci na radnych będziemy Państwu przedstawiać nasz program. Zapraszam Państwa do śledzenia dalszych artykułów i informacji, które z biegiem czasu będą znajdować się na moim profilu oraz na stronach internetowych” – poinformował w mediach społecznościowych radny Jan Radzik.

Swój komitet zarejestrował również Wiktor Obrzut z Siołkowej, dotychczasowy radny powiatu nowosądeckiego

– Do wyborów idziemy z przekonania, że gmina powinna być dla mieszkańców a nie mieszkańcy dla gminy. Sam urząd jak i wójt musi być otwarty na uwagi mieszkańców. Ważne jest też, to aby żadna z miejscowości nie czuła się wykluczona. Musimy więcej rozmawiać i słuchać. Sporo można zrobić jeszcze w zakresie poprawy warunków jakie samorząd może zaoferować przedsiębiorcom. Przykładem może być strefa aktywności gospodarczej. Jako gmina jesteśmy powoli noclegownią dla osób pracujących w Nowym Sączu stąd też potrzebne jest stworzenie żłobków, poprawa oferty kulturalnej. Poza pracą, jest przecież rodzina, dom, znajomi. Zapraszam do śledzenia mediów społecznościowych, będę informował o programie, który przygotowałem wspólnie ze swoim zespołem dla mieszkańców gminy – mówił dla portalu Grybów24.pl Wiktor Obrzut.

Czytaj także: Adam Nawałka w Nowym Sączu. Trener, który wywołał szok w Sandecji

Fot. Facebook kandydatów/
Grybów24.pl