16 przypadków koronawirusa w województwie małopolskim

Od rana Ministerstwo Zdrowia poinformowało o łącznie 101 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym dwóch z województwa małopolskiego.

Jak przekazali pracownicy Biura Wojewody, zakażony to starszy mężczyzna z Krakowa, który jest w dobrym stanie. Przebywa w domowej izolacji.

AKTUALIZACJA (godzina 18:00): Kolejny potwierdzony przypadek w Małopolsce. To mieszkanka powiatu myślenickiego, w sile wieku. Kobieta jest w dobrym stanie i przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

W Małopolsce potwierdzono do tej pory 16 przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Większość osób przebywa w szpitalu (jedna osoba w Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie, pozostali w Uniwersyteckim w Krakowie), ale w tej grupie są też osoby, których stan był na tyle dobry, że hospitalizacja nie była konieczna i osoby te przebywają w izolacji domowej” – informuje dr Joanna Paździo, rzeczniczka prasowa Wojewody Małopolskiego.

Jak dodaje, zakażeni mają od 26 do 74 lat i w większości są to mieszkańcy Krakowa. Trzy osoby to mieszkańcy powiatu wielickiego, dwie są z Tarnowa, a jedna pochodzi z powiatu dąbrowskiego. U części z nich doszło do zakażenia podczas pobytu za granicą, natomiast u niektórych poprzez kontakt z inną zakażoną osobą.

Łączna liczba przypadków w całej Polsce to 536 osób, z czego 5 zmarło.

 

źródło grafik: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

Czytaj też

SZYJĄ MASECZKI DLA NOWOSĄDECKIEGO SZPITALA I POGOTOWIA. PRZYDA SIĘ KAŻDA PARA RĄK

ZAKAZ WSTĘPU DO LASU M.IN. W NADLEŚNICTWACH: ŁOSIE, PIWNICZNA, NAWOJOWA, LIMANOWA

328 PRZYPADKÓW NARUSZENIA KWARANTANNY W POLSCE. KARĘ ZA NARUSZENIE RYGORU PODNIESIONO DO 30 TYS. ZŁ

ŁUKASZ SMOLARSKI: KRYZYS JEST SZANSĄ…

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.