Tarcze herbowe dla sądeckich esperantystek

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta radni zdecydowali o przyznaniu Tarczy Herbowych Halinie Komar, Marii Baran i Alicji Skalskiej. Tarczę Herbową otrzyma również Kongregacja Kupiecka Zrzeszenia Handlu i Usług, obchodząca w tym roku jubileusz 95-lecia istnienia. 

Renault2

Halina Komar  organizuje międzynarodowe projekty w obszarze edukacji i kultury, aktywnie uczestniczy w pracach Centrum Edukacji Międzykulturowej i Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jako jedna ze stu osób wpisana została do panteonu edukatorek esperanto.

Do projektu uchwały, honorującej tę sądeczankę wyróżnieniem jakim jest Tarcza Herbowa, radni raczej nie mieli zastrzeżeń. Jedyna Maria Piprek zwróciła uwagę, że niegdyś Halina Komar miała powiedzieć, że "Rosjanie to dobrzy ludzie". Zdaniem radnej Piprek to wystarczający powód, dla którego Tarcza Herbowa nie powinna jej zostać przyznana.

Wiceprezydent Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż całą sprawę skomentował krótko:

- Z tego co pamiętam, to pani Halina Komar nigdy nie przejawiała postaw prorosyjskich albo proradzieckich - powiedział.

Ostatecznie Rada Miasta przyjęła uchwałę, choć radna Maria Piprek zagłosowała przeciwko.

Tarcza Herbowa trafi również w ręce Marii Baran, promującej Nowy Sącz oraz Sądecczyznę podczas wydarzeń esperanckich organizowanych przez Centrum Edukacji Międzykulturowej. Maria Baran zaangażowana jest w działalność na rzecz środowiska senioralnego, pełni funkcję przewodniczącej Nowosądeckiego Forum Seniorów.

Kolejna osoba, która otrzyma Tarczę Herbową, to Alicja Skalska. W Centrum Edukacji Międzykulturowej odpowiedzialna jest za działania artystyczne.

Czytaj również:

Nowy Sącz: Ta wystawa objedzie cały świat

Fot. Ilustracyjne - UM NS. 

GRADZIEL

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.