Tak wyglądała ulewa w Gródku nad Dunajcem. Dziś kolejne ostrzeżenie

Tak wyglądała ulewa w Gródku nad Dunajcem. Dziś kolejne ostrzeżenie

Nasza Czytelniczka podzieliła się z nami nagraniem ulewy, która przeszła wczoraj przez Gródek nad Dunajcem. W niektórych miejscach naszego regionu pojawił się też grad. Dziś sytuacja może się powtórzyć – znowu wydano ostrzeżenie meteorologiczne o burzach.

Strażacy z Sądecczyzny interweniowali wczoraj przy ulicy Parkowej w Starym Sączu w związku z zerwaną linią energetyczną. Ponadto pięć razy wyjeżdżali do drzew: w Starej Wsi i Żegiestowie były niebezpiecznie pochylone, a w Rytrze, na ulicy Leśnej w Muszynie i na ulicy Sądeckiej w Krynicy-Zdroju były powalone na drogi.

Synoptycy zapowiadają, że dzisiaj spadnie od 20 do 35 milimetrów deszczu. Burzom towarzyszyć ma silny wiatr z porywami o prędkości do 80 km/h. Gdzieniegdzie pojawi się grad. Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia wydane przez Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ważne jest dzisiaj od godziny 14:00 do godziny 23:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85%.

Radar burz z aktualną z mapą aktualnej sytuacji pogodowej znajdziesz na stronie głównej dts24.pl. Natomiast poniżej nagranie ulewy w Gródku nad Dunajcem z pięknym widokiem na jezioro i przebijającym się zza chmur słońcem. Pod nim zdjęcia ze strażackich działań w Rytrze i w Starej Wsi.

film: Katarzyna Piekarz, fot: Ochotnicza Straż Pożarna Rytro, OSP Stara Wieś

Czytaj też: Sądeczanin chciał kupić radio. Stracił pieniądze, a muzyki nie posłucha

Reklama