Sądeczanin chciał kupić radio. Stracił pieniądze, a muzyki nie posłucha

Sądeczanin chciał kupić radio. Stracił pieniądze, a muzyki nie posłucha

policja

Mieszkaniec powiatu nowosądeckiego nie zobaczył ani sprzętu, ani swoich pieniędzy. Został oszukany, gdy usiłował kupić przez internet radio budowlane. Sprawą zajmuje się teraz policja.

Mężczyzna zgłosił się do sądeckich funkcjonariuszy kilka dni temu. Jak poinformował, chciał kupić radio budowlane na jednej z internetowych platform sprzedażowych. W ramach zapłaty miał podać sprzedającej kod BLIK, a następnie zatwierdzić transakcję.

– Kiedy postąpił zgodnie z ustaleniami, sprzedająca ponownie poprosiła go o kod, ponieważ, jak tłumaczyła, pojawił się problem i środki zostały zablokowane – relacjonuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Niestety mieszkaniec Sądecczyzny uwierzył rzekomej sprzedającej i ponownie przekazał pieniądze. W sumie było to już ponad 700 złotych. Po tym osoba, która miała sprzedawać radio, zerwała kontakt z mężczyzną, a on nie dostał ani sprzętu ani zwrotu pieniędzy.

Policjanci starają się ustalić sprawcę tego oszustwa i apelują też o ostrożność. Jak podkreślają, transakcji wykonanych za pomocą kodu BLIK nie można cofnąć, dlatego lepiej nie udostępniać kodu obcym osobom. Warto też upewnić się, że nikt nie podszywa się pod naszego znajomego, gdy ten prosi nas o wykonanie transakcji tą metodą.

fot. ilustr. arch. dts24.pl

Czytaj też: Strażnicy graniczni z Nowego Sącza odzyskali skradzione dzieło sztuki

Reklama