Tajwańczycy zainwestują w Nowym Sączu?

13 czerwca 2017 r. w Krakowie odbędzie się bezpłatne spotkanie handlowe z grupą 26 tajwańskich przedsiębiorców, którzy poszukują w Polsce partnerów biznesowych. Spotkanie organizują Taiwan Trade Center Warsaw - polskie biuro Tajwańskiej Rady Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA) oraz Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie. Niedawno tajwańskich inwestorów usiłował sprowadzić na Sądecczyznę poseł Arkadiusz Mularczyk. 

KorzennaW2020

Spotkanie odbędzie się 13 czerwca 2017 r. w hotelu Qubus w Krakowie w godzinach 9.00-17.00.

- Udział naszych lokalnych firm w zorganizowanym spotkaniu handlowym i wzajemna wymiana pozwolą na stworzenie nowego i korzystnego dla obu stron modelu współpracy na rzecz ożywienia gospodarki, zwiększenia inwestycji i stymulowania innowacji - zauważa poseł Mularczyk.

W listopadzie ubiegłego roku na spotkaniu z sądeckimi przedsiębiorcami, ambasador Tajwanu Henry Ming-Jeng Chen podkreślał, że Tajwan słynie z innowacyjnych technologii oraz wysokiej jakości produktów wymagających specjalistycznego know-how. Zachęcał przedstawicieli sądeckich firm do inwestowania na rynku tajwańskim i eksportowania swoich produktów.

Henry Ming-Jeng Chen spotkał się z prezydentem Ryszardem Nowakiem, wziął udział w spotkaniu w Newagu, Fakro i Konspolu, przekazał sprzęt do diagnozowania dzieci w sądeckim szpitalu. Zadeklarował także współpracę na polu gospodarczym.

- Przez dwa dni miałem bardzo napięty program. Odwiedziłem największe zakłady produkcyjne, które pokazują, jaki potencjał jest w tym regionie. Nowy Sącz dzięki szybkiemu rozwojowi może być bardzo ciekawym miejscem dla tajwańskich inwestorów. Wszystkie przedsiębiorstwa maja gigantyczne rozmiary, musimy szukać dobrych parterów w handlu. Myślę, że to nie moja ostatnia wizyta tutaj – mówił Henry Ming-Jeng Chen.

- W hotelu Heron odbyło się spotkanie z grupą prawie 30 przedsiębiorców, z branży budowlanej, spożywczej, mięsnej, handlowej. Pan ambasador odwiedził firmę Wiśniowski i Konsol, gdzie zapoznał się z ofert tych firm. Dzisiaj były owocne wizyty w Newagu oraz w Fakro - mówił poseł Mularczyk.

***

Do tej pory w Polsce zainwestowało 30 firm z Tajwanu i stworzyło dzięki temu 4, 5 tys. miejsc pracy.

Fot. Agnieszka Małecka. 

 

 

 

MebleBugajski

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.