Tabaszowa: Ćwiczą, byśmy mogli czuć się bezpiecznie

Tabaszowa: Ćwiczą, byśmy mogli czuć się bezpiecznie

Wczoraj, tabaszowska ferma drobiu zmieniła się na kilka godzin w prawdziwy poligon doświadczalny. Strażacy z Nowego Sącza oraz druhowie OSP z Tabaszowej, Tęgoborza, Łososiny Dolnej, Gródka nad Dunajcem, Rożnowa, Korzennej i Mogilna ćwiczyli gaszenie płonącego obiektu, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej a także dostarczanie wody do pożaru.

Ćwiczenia w tej skali organizujemy raz do roku – mówi st. bryg. Paweł Motyka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. – W tym roku, wybór padł na budynki wielko powierzchniowe, rok temu strażacy ćwiczyli w zabytkowych kościołach, a dwa lata temu na mostach i wiaduktach. Musimy być przygotowani na działania w różnych miejscach i warunkach, bo pożar lub inne zdarzenie wymagające interwencji strażaków, może zdarzyć się wszędzie.

W tegorocznych ćwiczeniach kilku gmin brało udział 8 zespołów. – Wodę do pożaru dostarczano z hydrantu zlokalizowanego przy budynku remizy OSP oraz z Jeziora Rożnowskiego poprzez dowożenie.

Jak podkreśla Paweł Motyka, wczorajsze ćwiczenia to tylko jeden z wielu elementów strażackiego treningu. – Strażacy ćwiczą praktycznie cały czas, bo zawsze muszą być w formie – konkluduje zastępca komendanta.

fot. KM PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.