Dziennikarze z Barbackiego w Warszawie

Dziennikarze z Barbackiego w Warszawie

Uczniowie klas dziennikarskich z VI LO im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Warszawy. Program podróży obejmował nie tylko atrakcje kulturalne, ale również warsztaty medialne w Polskim Radio.

Młodzi dziennikarze z klasy I i II wraz z opiekunami Bogumiłą Gleń-Balicką, Grażyną Waląg oraz Violettą Chęsiak zwiedzili m.in.: Muzeum Narodowe, Centrum Nauki Kopernik, Zamek Królewski, Łazienki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Belweder i Stadion Narodowy. W programie szczególnie zaakcentowano treści związane z profilem klasy.

–  Program wycieczki był bardzo atrakcyjny i tak skonstruowany, aby rozwijać zainteresowania humanistyczno – dziennikarskie młodzieży – mówi Bogumiła Gleń-Balicka, nauczycielka w VI LO w Nowym Sączu. Forma zajęć  i realizacja poszczególnych punktów programu sprzyjała poznaniu architektury Warszawy zarówno tej dawnej, jak i nowoczesnej.

Młodzież miała również okazję rozwijać swój talent podczas warsztatów medialnych w Polskim Radiu. Uczniowie podczas części warsztatowo-wykładowej poznali pracę dziennikarzy informacyjnych. Dodatkową atrakcją było zwiedzania studia radiowego Jedynki, Dwójki, Czwórki i Radia Dzieciom.

Fot. VI LO w Nowym Sączu.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.